27. februārī norisināsies Vides akadēmijas nodarbība “Vide un ĢIS"

 

Cilvēka saimnieciskā darbība un ietekme var veicināt izmaiņas vairākos dabas procesos kā ledāju atkāpšanās, zemes lietojuma maiņa, noslīdeņiem u.c. procesiem. Šiem procesiem ir vajadzīgs novērtējums un novērojumi ilgstošā laika posmā, aizvien vairāk šādu informāciju sniedz tālizpētes dati un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) iespējas.

Februāra nodarbībā mēģināsim apjaust ĢIS izmantošanas iespējas vides jautājumu risināšanā. Vides akadēmijas (VA) organizatori ir sagatavojuši gan teorētiskus materiālus par esošajiem risinājumiem, lietotajām platformām, gan arī praktisku uzdevumu, kurā nodarbības dalībniekiem būs iespēja izveidojot karti ArcGIS Online vietnē.

Tiekamies 27. februārī, sestdienā, plkst. 11.00 attālināti ZOOM platformā.

Materiālus un saiti uz nodarbību saņems esošie VA dalībnieki, kā arī tie, kuri būs aizpildījuši pieteikuma anketu līdz 27. februārim.
Pieteikumu anketu aizpildi tiešsaistē vai sūti pieteikuma anketu e-pastā: vides.akademija@lu.lv

Ja rodas citi jautājumi, zvani: mob. tālr. 26185632
Uz tikšanos tiešsaistē, vides entuziasti!
Imants Kukuļs, Vides akadēmijas vadītājs


„Vides akadēmija” ir jauno vides zinātnieku skola - olimpiāde, kuru organizē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte. „Vides akadēmijā" var piedalīties visi Latvijas vidusskolu 10.-12. klašu skolēni, kuri padziļināti interesējas par vides zinātni, vides aizsardzības jautājumiem ilgtspējīgas attīstības kontekstā. Nodarbības notiek no oktobra līdz maijam, sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00. Latvijas Universitātes Dabas mājā* (* lai nodrošinātu drošu mācību procesu, Covid-19 vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanas laikā, nodarbības tiek organizētas attālināti - Zoom platformas tiešsaistē). Nodarbības ir bez maksas.    vairāk par Vides akadēmiju

Pārpublicēts no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes mājaslapas: https://www.geo.lu.lv/par-mums/zinas/zina/t/63612/

Raksta oriģinālais autors Imants Kukuļs, Vides akadēmijas vadītājs, 23.02.2021.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

JĢS pirmā sezonas nodarbība jau sestdien - Latvijas ģeogrāfijas olimpiāde

Latvijas 48. Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 4. novembrī (2023)

2024. gada 9. martā Rīgā, Liepājā, Valmierā un Daugavpilī notiks JĢS Skolu komandu olimpiāde