Uzdevumi‎ > ‎

2013.gada JĢS Zinātniskās konferences laureāte: Aleksandra Ševčuka "Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu"

Publicēja 2013. gada 19. janv. 05:24Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 19. janv. 05:36 ]

Aleksandra Ševčuka - Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu
Viens no 2013.gada JĢS zinātnisko darbu konferences labākajiem pētījumiem: Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 12.klases skolnieces Aleksandras Ševčukas "Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu".

Darba pieteikumā autore raksta: "Mani uztrauc tagadējais vides stāvoklis un pārmērīga resursu patērēšana. Un, domājot par atkritumu šķirošanas tēmu, man rodas jautājums: vai jauniešiem - mūsu nākotnei - ir pietiekamas zināšanas par atkritumu šķirošanas tēmu, vai tomēr nav pietiekamas? Vēl mani uztrauc, ka ļoti mazs procents no manām paziņām vispār interesējas par atkritumu šķirošanu, nemaz nerunājot par to, ka vēl mazāks procents šķiro atkritumus. Pētījumā es noskaidrošu, kāpēc cilvēki negrib šķirot un ar kādam problēmam viņi sastopas tad, ja vēlas šķirot atkritumus. Ir vērtīgi izpētīt šo problēmu, lai pareizi izveidotu izglītošanas programmu par atkritumu šķirošanas svarīgumu. Es plānoju izveidot aptauju un aptaujāt jauniešus vecumā no 16 līdz 24 gadiem ar sociālo tīklu starpniecību. Jautājumi būs par akritumiem, atkritumu šķirošanas svarīgumu, par pareizo atkritumu šķirošanu (ko drīkst un ko nedrīkst izmest specializētā atkritumu tvertnē), kā arī par problēmām, ar kurām cilvēki sastopas, šķirojot atkritumus. Es domāju, ka tā rezultātā, iespējams, uzzināšu, ka jauniešiem mūsdienās tomēr nav pietiekamas zināšanas par šo tēmu."

Darbu un prezentāciju var lejuplādēt. Citēšanas gadījumā atsauce obligāta (ja kas - AKKA/LAA zina, kur jūs dzīvojat). Jāatzīst, ka vēl atraktīvāks par uztāšanos bija autores demonstrētais videoklips, kurā tika apsekoti oficiālie atkritumu šķirošanas punkti Imantas mikrorajonā. Lai to redzētu, pašam vien bija jāierodas uz JĢS zinātnisko konferenci (vismaz kā skatītājam), vai varbūt jāsarosās uz Izglītības ministrijas organizētajiem Skolēnu zinātniski pētnieciskās konferences posmiem vai Vides projektiem (skatīt kalendārā).

Ja arī Tu vēlies šeit publicēt savu ar ģeogrāfiju, ģeoloģiju, zemes un vides zinātnēm vai tūrismu saistītu zinātnisko pētījumu - sūti to uz reinis.berzins@jgs.lv jebkādā formātā - varam uzlikt pretkopēšanas vai pretprintēšanas aizsardzību pēc jūsu vēlmēm. Vēlams nosūtīt arī prezentāciju, jo ne visi saprot burtus.

Pētījuma prezentācija


Pētījuma teksts

Comments