Uzdevumi


Skatīt un lejuplādēt pilnu JĢS uzdevumu datubāzi (>200). Turpmāk "Uzdevumu" slejā atsevišķi izcelti tiks tikai interesantākie uzdevumi, pārējie vienkārši būs atrodami datubāzē bez paziņošanas uzreiz pēc kārtējās JĢS sacensības noslēgšanās.

2019 Āfrikas ģeogrāfijas olimpiāde - Video uzdevums "Lūdzu, kilogramu Āfrikas!"

Publicēja 2019. gada 14. jūl. 02:11Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2019. gada 14. jūl. 02:59 ]

Video uzdevums "Lūdzu, kilogramu Āfrikas!"Jautājumi (1.lapa) un atbildes (2.lapa)
Komentāri

2014 Olimpiāde - Videouzdevums: Aiz Kaukāza dūmi kūp...

Publicēja 2014. gada 9. nov. 16:05Reinis Bērziņš   [ atjaunināja Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola 2016. gada 4. nov. 03:46 ]


Uz naža asmens Kaukāzā
Videouzdevums "Aiz Kaukāza dūmi kūp" prezentēts Kurzemes Jauno ģeogrāfu skolas rīkotajā Kurzemes V atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 2014.gada 8.novembrī Liepājā. Seko līdzi ceļojumam un atbildi uz tā laikā uzdotajiem 18 jautājumiem!

Video ‎‎‎‎‎(jautājumi bez atbildēm)‎‎‎‎‎


Jautājumi & atbildes

2013 Olimpiāde - Videouzdevums: Uz jūru ar "варыкием"

Publicēja 2013. gada 19. nov. 05:44Reinis Bērziņš   [ atjaunināja Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola 2016. gada 4. nov. 03:46 ]


Videouzdevums "Uz jūru ar "варыкием"" prezentēts Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas rīkotajā Latvijas XXXVIII atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 2013.gada 16.novembrī. Seko līdzi ceļojumam un atbildi uz tā laikā uzdotajiem 15 jautājumiem!

Video ‎‎‎(jautājumi bez atbildēm)‎‎‎


Jautājumi & atbildes

2013.gada JĢS Zinātniskās konferences laureāts: Kārlis Bernāns "Autoceļu stāvoklis Salaspils pilsētā"

Publicēja 2013. gada 19. janv. 06:04Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 19. janv. 06:06 ]


2013.gada JĢS zinātnisko darbu konferences uzvarētājpētījums: Salaspils 1.vidusskolas 12.klases skolnieka
 Kārļa Bernāna "Autoceļu stāvoklis Salaspils pilsētā".

Darba pieteikumā autors raksta: "
Savu zinātniski pētniecisko darbu rakstīšu par autoceļu stāvokli Salaspils pilsētā, jo sabiedrībā pastāv uzskats, ka Latvijas ceļi ir sliktā stāvoklī. Ed vēlos par to pārliecināties, izpētīt ceļu uzturēšanas problēmas Latvijā un izpētīt Salaspils novada ceļu stāvokli. Lai gan pēdējo laikā Salaspilī ir bijuši daudzi ceļu remonti,dažas no galvenajām ielām, joprojām ir sliktā stāvoklī, tāpat arī tagad ziemā svarīgs rādītājs ir ceļu tīrīšana.
Darba mērķis: izpētīt Salaspils pilsētas ceļu stāvokli un to ietekmējošos faktorus. 
Darba uzdevumi: (1) i
zpētīt pieejamo literatūru par ceļu stāvokli Salaspils novadā; (2) n
oskaidrot ceļa uzbūvi; (3) k
onsultēties ar Salaspils novada domes ceļu būvuzraugu Jāni Līci; (4) i
zveidot Salaspils pilsētas autoceļu stāvokļa kartoshēmu."

Darbu un prezentāciju var lejuplādēt (pētījuma teksts aizsargāts pret kopēšanu). Citēšanas gadījumā atsauce obligāta (ja kas - AKKA/LAA zina, kur jūs dzīvojat). Nepalaidiet garām arī Izglītības ministrijas organizētos Skolēnu zinātniski pētnieciskās konferences posmus vai Vides projektus (skatīt kalendārā)!

Ja arī Tu vēlies šeit publicēt savu ar ģeogrāfiju, ģeoloģiju, zemes un vides zinātnēm vai tūrismu saistītu zinātnisko pētījumu - sūti to uz reinis.berzins@jgs.lv jebkādā formātā - varam uzlikt pretkopēšanas vai pretprintēšanas aizsardzību pēc jūsu vēlmēm. Vēlams nosūtīt arī prezentāciju, jo ne visi saprot burtus.

Pētījuma prezentācija


Pētījuma teksts

2013.gada JĢS Zinātniskās konferences laureāte: Aleksandra Ševčuka "Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu"

Publicēja 2013. gada 19. janv. 05:24Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 19. janv. 05:36 ]


Aleksandra Ševčuka - Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu
Viens no 2013.gada JĢS zinātnisko darbu konferences labākajiem pētījumiem: Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 12.klases skolnieces Aleksandras Ševčukas "Jauniešu zināšanas un attieksme pret atkritumu šķirošanu".

Darba pieteikumā autore raksta: "Mani uztrauc tagadējais vides stāvoklis un pārmērīga resursu patērēšana. Un, domājot par atkritumu šķirošanas tēmu, man rodas jautājums: vai jauniešiem - mūsu nākotnei - ir pietiekamas zināšanas par atkritumu šķirošanas tēmu, vai tomēr nav pietiekamas? Vēl mani uztrauc, ka ļoti mazs procents no manām paziņām vispār interesējas par atkritumu šķirošanu, nemaz nerunājot par to, ka vēl mazāks procents šķiro atkritumus. Pētījumā es noskaidrošu, kāpēc cilvēki negrib šķirot un ar kādam problēmam viņi sastopas tad, ja vēlas šķirot atkritumus. Ir vērtīgi izpētīt šo problēmu, lai pareizi izveidotu izglītošanas programmu par atkritumu šķirošanas svarīgumu. Es plānoju izveidot aptauju un aptaujāt jauniešus vecumā no 16 līdz 24 gadiem ar sociālo tīklu starpniecību. Jautājumi būs par akritumiem, atkritumu šķirošanas svarīgumu, par pareizo atkritumu šķirošanu (ko drīkst un ko nedrīkst izmest specializētā atkritumu tvertnē), kā arī par problēmām, ar kurām cilvēki sastopas, šķirojot atkritumus. Es domāju, ka tā rezultātā, iespējams, uzzināšu, ka jauniešiem mūsdienās tomēr nav pietiekamas zināšanas par šo tēmu."

Darbu un prezentāciju var lejuplādēt. Citēšanas gadījumā atsauce obligāta (ja kas - AKKA/LAA zina, kur jūs dzīvojat). Jāatzīst, ka vēl atraktīvāks par uztāšanos bija autores demonstrētais videoklips, kurā tika apsekoti oficiālie atkritumu šķirošanas punkti Imantas mikrorajonā. Lai to redzētu, pašam vien bija jāierodas uz JĢS zinātnisko konferenci (vismaz kā skatītājam), vai varbūt jāsarosās uz Izglītības ministrijas organizētajiem Skolēnu zinātniski pētnieciskās konferences posmiem vai Vides projektiem (skatīt kalendārā).

Ja arī Tu vēlies šeit publicēt savu ar ģeogrāfiju, ģeoloģiju, zemes un vides zinātnēm vai tūrismu saistītu zinātnisko pētījumu - sūti to uz reinis.berzins@jgs.lv jebkādā formātā - varam uzlikt pretkopēšanas vai pretprintēšanas aizsardzību pēc jūsu vēlmēm. Vēlams nosūtīt arī prezentāciju, jo ne visi saprot burtus.

Pētījuma prezentācija


Pētījuma teksts

Kurzemes demogrāfijas olimpiādes videotests "Jozefs Šveiks atkal iesaukts" jeb "Latvju zēnu piedzīvojumi Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Čehijā"

Publicēja 2012. gada 10. janv. 04:38Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2014. gada 15. nov. 11:15 ]


Latvju zēni pēc grūtām mācībām dodas vieglā kaujā (Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Brno un Jedovnicē, Čehijā), kur sasit lupatās visus Eiropas ģeogrāfus, izņemot poļus, kas pēc Ivana Susaņina rūgtās mācības ievilina bāleliņus tādā purvā, no kura pats labākais navigators neizvedīs. Videofilmu piedāvā Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas radošā grupa.

Video ‎‎‎(jautājumi bez atbildēm)‎‎‎

Jautājumi & atbildes (3.-4.lpp.)

2011 Āzija - video uzdevums "Āzija caur manām šķībajām acīm skatoties"

Publicēja 2011. gada 29. dec. 03:14Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2014. gada 15. nov. 11:39 ]


Neesi jel mēms kā orangutans, bālģīmi!ziedi mums līdzi, bālģīmi!
Video uzdevums "Āzija caur manām šķībajām acīm skatoties" prezentēts Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolas Āzijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 2011.gada 10.decembrī. Seko līdzi ceļojumam un atbildi uz tā laikā uzdotajiem 17 jautājumiem!

Video ‎‎(jautājumi bez atbildēm)‎‎


Jautājumi & atbildes

Lejuplādēt

jautājumus & atbildes (tekstu) (77KB)

2011 Āfrika - video uzdevums "30 dienās pāri Sahārai" jeb "Kungs, jums ir skaists kamielis"

Publicēja 2011. gada 27. nov. 06:15Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2014. gada 15. nov. 11:25 ]


Video uzdevums "30 dienās pāri Sahārai" jeb "Kungs, jums ir skaists kamielis" prezentēts Kurzemes JĢS Āfrikas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 2011.gada 26.novembrī. Seko līdzi ceļojumam un atbildi uz tā laikā uzdotajiem 15 jautājumiem!

Video ‎(jautājumi bez atbildēm)‎


Jautājumi & atbildes

2011.gada JĢS Zinātniskās konferences labākais darbs: Ēriks Zeps "Tūrisma perspektīvas Rēzeknē"

Publicēja 2011. gada 19. apr. 05:11Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 19. janv. 05:30 ]


Darbu un prezentāciju var lejuplādēt. Plaģiāristiem par nelaimi darbs aizsargāts ar īpašu pretkopēšanas šifru un autortiesību likumu (AKKA/LAA jau dzen jums pēdas). Toties prezentāciju drīkst izmantot par pamatni savai prezentācijai.

Jāatzīst, ka svarīgāks par pašu prezentāciju bija Ērika Zepa interesantais stāstījums, kā arī pārliecinošās, precīzās un skaidrās atbildes uz auditorijas uzdotajiem jautājumiem.

Ja arī Tu vēlies šeit publicēt savu ar ģeogrāfiju, ģeoloģiju, zemes un vides zinātnēm vai tūrismu saistītu zinātnisko pētījumu - sūti to uz reinis.berzins@jgs.lv jebkādā formātā - varam uzlikt pretkopēšanas vai pretprintēšanas aizsardzību pēc jūsu vēlmēm. Vēlams nosūtīt arī prezentāciju, jo ne visi saprot burtus.Pētījuma prezentācija


Pētījuma teksts

2011 Amerika - Laivā pa Kolorādo (video)

Publicēja 2011. gada 5. apr. 05:42Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2014. gada 15. nov. 11:32 ]


Upes līkums 11 kilometru garumā, kur divas straumes puses šķir vien 200 metru plata kalna kore, kurai dienas ir skaitītas...
Brīdinājums! Video satur skarbu valodu un sarkasmu, un tajā absolūti nav ievērots politkorektums, piemēram: "Amerika, ej citur!" vai "Indiāņi" (pareizi būtu: "Iedzimtie amerikāņi"), vai "Melnā krāsa" (pareizi būtu: "Afroamerikāniskā krāsa").

Pareizās atbildes meklē Jauno ģeogrāfu skolas mājaslapā www.jgs.lv sadaļā "Uzdevumi". Šis video uzdevums demonstrēts Kurzemes Jauno ģeogrāfu skolas Amerikas ģeogrāfijas konkursā 2011.gada 2.aprīlī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā.

Pateicamies par atbalstu šim ceļojumam SIA ESCape - Aiziet dabā! (www.escape), kā arī ASV vēstniecībai (par vīzas piešķiršanu). Tāpat pateicamies arī Meksikas narkotiku karteļiem, kas šoreiz neiebetonēja mūs cementa vannā par to, ka pārāk daudz zinājām Amerikas ģeogrāfiju.

Skaņu celiņam izmantota Inokentija Mārpla mūzika.

Jautājumi & atbildes

1-10 of 58

Comments