Paziņojumi‎ > ‎

Uzaicinājums piedalīties Jauniešu zinātnes parlamentā

Publicēja 2010. gada 8. janv. 05:48Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 8. janv. 06:02 ]
Ja tev ir viedoklis par to, kā dabas zinātnes var palīdzētu sabiedrībai, ja tu nebaidies diskutēt par pretrunīgiem jautājumiem, kas saistīti ar cilvēku dzīves uzlabošanu, tad tieši tevi aicinām iesaistīties Jauniešu zinātnes parlamentā, kas pulcēsies uz sēdi 2010.gada 15.janvārī Rīgā!

Jauniešu zinātnes parlamentu organizē Latvijas Universitātē sadarbībā ar starptautisko zinātnes komunikācijas projektu Two Ways. Parlamenta mērķis ir aicināt jauniešus (kas spēj diskutēt angļu valodā) vecumā no 16 līdz 18 gadiem uz diskusiju par to, kā jaunākie atklājumi zinātnē iespaido sabiedrības ikdienu. Ir plānots, ka parlamenta darbs tiks organizēts četrās komisijās – katrā ne vairāk pa 15 dalībniekiem (tātad – vietu skaits ierobežots!!!). Apspriežamās tēmas uzzināsiet no rīta, kad plenārsēde tiks atklāta LU Mazajā aulā. Dienas gaitā jūs tiksieties ar zinātniekiem, kas labi pārzina jaunākos sasniegumus dabas zinātnēs, viņi jums sniegs nepieciešamo fona informāciju par jūsu komisijā apspriežamo problēmu.

Izmantojot jauniegūtās zināšanas un personīgo pieredzi, katra sekcija pēcpusdienā debatēs par konkrētajiem jautājumiem un pieņems lēmumus, kā labāk risināt problēmas. Savukārt vakarpusē visi parlamenta dalībnieki sanāks kopā, lai pieņemtu kopīgu rezolūciju. Galīgais lēmums tiks nosūtīts uz Briseli, kur 2010. gada beigās notiks Eiropas Jauniešu zinātnes parlaments. Tajā būs jāpiedalās arī diviem pārstāvjiem no Latvijas Jauniešu zinātnes parlamenta.

Savus jautājumus un pieteikumus dalībai parlamentā lūgums sūtīt uz šādu e-pastu: zinatnesparlaments@gmail.com. Pieteikumā ir jānorāda: vārds, uzvārds, vecums, skola, kurā mācāties, un kontaktinformācija (e-pasta adrese un mobilā telefona numurs). Pieteikšanās līdz 2010.gada 8.janvārim.
Comments