Paziņojumi‎ > ‎

Starptautiskā vasaras skola Vidzemes Augstskolā par ģeoinformācijas sistēmām (ĢIS), Globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS) un latvāņiem

Publicēja 2011. gada 1. jūn. 00:44Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2011. gada 19. sept. 09:54 ]

Ja tev rūp dabas ilgtspējība un aizsardzība un ja tevi interesē jaunākās informācijas tehnoloģijas - vasaras skola "Misija: Iznīcināt latvāņus 2" jeb "Izzini iespējas, ko sniedz ģeotelpiskās tehnoloģijas" - atkal aicina vidusskolēnus jauniem piedzīvojumiem šajā vasarā!

No 25. līdz 28.jūlijam, Valmierā notiks starptautiskā vasaras skola vidusskolēniem „Misija: Iznīcināt latvāņus 2” (angļu valodā). Šogad turpināsim pagājušā vasarā aizsākto tēmu par latvāņiem un par ģeogrāfiskajām informācijas sistēmām. Vasaras skola varētu būt saistoša tev, ja tevi interesē ģeogrāfija, bioloģija, vides aizsardzība.

    


Kad un kur?
No 2011.gada 25. līdz 28.jūlijam, Valmierā, Vidzemes Augstskolā.

Kas var piedalīties?
Vasaras skolā var piedalīties 10.-12.klašu skolēni.

Kāda ir dalības maksa?
Dalības maksa ir 35 lati. Tā sedz brokastis, dzīvošanu Vidzemes Augstskolas studentu viesnīcā, dalību ekskursijā un vakara pasākumos. Dalības maksa bez nakšņošanas studentu viesnīcā un brokastīm: Ls 30.

Kā var pieteikties?
Lai pieteiktos vasaras skolai, tev līdz 17.jūnijam:
1) Jāaizpilda elektroniskā PIETEIKŠANĀS ANKETA;
2) Jāatsūta apliecinājums no angļu valodas skolotāja par valodas zināšanu līmeni - sūti to pa pastu: Vidusskolēnu vasaras skolai, Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, LV-4201 vai ieskanētu sūti uz e-pastu v.skolens@va.lv. Izvēlētie dalībnieki apstiprinājumu par dalību vasaras skolā saņems elektroniski līdz 1. jūlijam.

Par ko?
Četrās dienās vasaras skolā tev būs iespēja:
  • uzzināt par jaunāko informāciju tehnoloģiju sniegtajām iespējām dažādu procesu attēlošanā, balstoties uz to ģeogrāfisko atrašanās vietu;
  • mācīties strādāt ar ģeogrāfisko informācijas sistēmu ArcGIS un globālās
  • pozicionēšanas sistēmu;
  • kopā ar zinātniekiem no Memfisas Universitātes (ASV) piedalīties starptautiskā zinātniskā projektā par latvāņu apkarošanas iespējām Latvijā;
  • pētīt invazīvo augus sugu nodarīto kaitējumu vietējai florai;
  • apgūt latvāņu bioloģiju un kāpēc tie ir bīstami cilvēka veselībai;
  • papildināsi savas angļu valodas zināšanas;
  • uzzināsi, kā dzīvo studenti Vidzemes Augstskolas studentu viesnīcā;
  • vakaros varēsi piedalīties dažādās sociālajās aktivitātēs.

Vasaras skolas darba valoda.
Vasaras skolas "Misija: Iznīcināt latvāņus 2" darba valoda ir angļu. Tas nozīmē, ka visas lekcijas, praktiskās nodabības un arī vakara pasākumi tiks organizēti angļu valodā.

Apskati, kā mums gāja pagājušajā vasarā - Misija: Iznīcināt latvāņus - un piesakies šīs vasaras skolai!Kas ir ģeogrāfiskās informācijas sistēmas?
Mūsdienās liela loma ir datorizētai informācijai, tamdēļ daudzās nozarēs tiek izmantotas dažādas informācijas tehnoloģijas, lai informāciju par apkārt notiekošajiem procesiem varētu attēlot un apstrādāt. Viena no šādām tehnoloģijām ir Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (GIS). ĢIS sniedz iespēju izmantot dažādus datus vienkopus, balstoties uz to ģeogrāfisko atrašanos. Tas ļauj redzēt likumsakarības, attīstības iespējas un attiecības starp vidē un sabiedrībā notiekošajiem procesiem. Izmantojot ĢIS var ne tikai redzēt, bet arī paredzēt procesu attīstību.

Kas ir latvānis un kāpēc tas ir bīstams?
Latvijā latvāņus ieveda no citām zemēm kā kultūraugu. Šobrīd Latvijā ir zināmākas 3 latvāņu sugas - Sibīrijas latvānis, Sosnovska latvānis un Mantegaci latvānis. Visbīstamākais cilvēkam ir Sosnovska latvānis, kuru Latvijā ieveda 1948. gadā kā lopbarības augu, bet šobrīd tas strauji izplatās savvaļā visā Latvijā, veido lielas audzes krūmājos, upju krastos, ceļmalās, pamestos tīrumos un ir kļuvis par postu Latvijas florai un iedzīvotājiem. Latvāņu sula satur indīgas viela, kuras ultravioletā starojuma iedarbībā tā var radīt smagus ādas apdegumus.
ĉ
Reinis Bērziņš,
2011. gada 1. jūn. 04:29
Comments