Paziņojumi‎ > ‎

Saldus norok Lielos Kangarus

Publicēja 2009. gada 4. nov. 22:57Reinis Bērziņš
"Es apņemos pilnīgi Pērkonu aizliegt. Un par savas tautas nodevēju palikt." pirms simt gadiem Lielo Kangaru pazemes alās jodu un raganu virsaitim Līkcepurem tā zvērēja pats Kangars. Turpretim Koknesis palika uzticīgs savam draugam Lāčplēsim. Kuru ceļu Lielo Kangaru brīvdabas kārtā 16. un 17. maijā izšķīrās iet jaunie ģeogrāfi? Vai špikot, blēdīties, zvanīt uz 1188, smēķēt un katra uzdevuma beigās kļūt par nodevējiem kā Kangars? Vai tomēr ierasties uz brīvdabu sagatavotam, pildīt uzdevumus godprātīgi, aizstāvēt vājāko, pabarot ar zīdeni izsalkušo Cibiņu un nest smagu nastu kā Koknesis? Esmu pārliecināts, ka tieši tā rīkojās Brīvdabas absolūtais uzvarētājs Roberts Bluķis no Rīgas 1. ģimnāzijas 11.klases. 10.klašu grupā stiprākais bija lietaskoks Dāvids Bērziņš (Saldus 2. vidusskola), bet pirmspensijas vecuma grupā - 12.klasē - labākā bija Maruta Jankēvica (Valmieras Valsts ģimnāzija). Kopumā Saldus 2. vidusskola izcīnija teju divreiz vairāk punktu (23) nekā pārējās skolas (Valmieras Valsts ģimnāzija (14) un Ziemeļvalstu ģimnāzija (12)). Saldēniešiem attālums, kukaiņi, skujas, putekļi un divas dienas bez televizora nav šķērslis.

Sestdienas rītā Vāverkrogā mūs sagaidīja kartogrāfs Toms Purgailis un pavēlēja pārzīmēt Lielo Kangaru apvidum pilnīgi neatbilstošas Misas topogrāfiskās kartes. Pirms risinat Toma Purgaiļa uzdevumus, vērsieties pie sava ģimenes ārsta un noskaidrojiet, vai jums pastāv risks saslimt ar topogrāfisko idiotismu, kas diemžēl ir grūti ārstējama slimība. Atguvušies devāmies uz Remīnes dolomīta un grants karjeru, kur Jānis Zariņš aizņēmās no karjera apsarga pēdudzini Reksi, kurš mūs vadīja tālākajā ceļā pāri jauniem karjera līdumiem, pa stigām, cauri meža masīviem, garām sabrukušām mājām, līdz sajutām, ka zem kājām zeme līgojas, paskatamies apakšā - kas tad tas - pērnās dzērvenes un pussadalījies videi draudzīgais "Maximas" maisiņš! Pusdienu pauze pie Lielā Kangaru ezera, tad rāpjamies augšā Lielo Kangaru grēdā un līkumojam līdz pat Ķoderu pilskalnam jeb Lielā vīra gultai, kur reiz milzis cauru sāls maisu pār purviem staipīdams izlaidies garšļaukus, lai atpūstos. Tur upes palienes pļaviņā arī apmetāmies, būvējām teltis saskaņā ar Suntažu pagasta būvvaldē saskaņotiem būvprojektiem.

Te piepeži 13.janvāra grautiņu dalībnieks Jānis Brižs paķer smagu akmeni un iesviež Mazajā Juglā, ka noplunkšķ vien, vēl jautā: vai labu darbu izdarīju? Jaunie ģeogrāfi izvērtēja visus ģeogrāfiskos, ekonomiskos un politiskos aspektus, izvilka akmeni (kādu vēl akmeni, iezi!) no ūdens un noteica, ka tas ir migmatīts. Bet izrādās, ka Jānis Brižs izdarījis labu darbu - akmens liks ūdenim mutuļot un bagātinās ūdeni ar skābekli, kas nepieciešams zemūdens faunai. Tāpat arī akmens Saeimas logā vairo deputātiem tik ļoti vajadzīgo skābekli likumdošanas procesam.

Svētdienas rītā pēc rīta lūgsnām Uldis Klepers sastādīja komandām garum garus sarakstus ar visdīvainākajām lietām, kas jāatnes. Lika ar aizsietām acīm izveidot precīzas ģeometriskās figūras. Un kā mušām visiem bija jālien cauri šaurām zirnekļa tīkla rūtīm. Kārnās mušas izspraucās veiksmīgi, treknajām bija jālien vēlreiz vai arī tās apēda zirneklis. Alpīnajā futbolā, kas šoreiz norisinājās Kangaru kalnu pļavās, kā jau parasti - uzvarēja žūrijas komanda, tiesa, šoreiz ar bēdīgu rezultātu 3:5.

Pie ugunskura noskaidrojām uzvarētājus. Lielajā (jeb "Mega") kārtā, kur jāatpazīst augi, dzīvnieki, putniņi savu saskaņu ar dabu pierādīja Laimdota Maruta Jankēvica (Valmieras Valsts ģimnāzija) un Spīdala Guna Rasa (Mazsalacas vidusskola), kuras izcīnija daudzkārt vairāk punktu par zēniem. Savukārt šis zēns Juris Paiders bija labākais "Iezemiešu kārtā", kaut arī nebija nedz Ropažu, nedz Suntažu pagasta iezemietis.

Skolu kausu saņēma Saldus 2. vidusskola... bet pagaidi, pagaidi, kam negadās pārrēķināties, arī Irānas prezidenta vēlēšanu "uzvarētājam" Mahmudam Ahmedinedžadam. Tomēr ņemot talkā fotofinišu, dopinga kontroli un organoleptisko metodi, izrādījās ka Valmieras Valsts ģimnāzija šogad revanšējusies (par nieka 2 punktiem). Tāpēc lūdzam Saldus un Valmieras iedzīvotājus sarīkot "strelku" un apmainīties kausiem.
Ĉ
Reinis Bērziņš,
2009. gada 6. nov. 05:49
Comments