Paziņojumi‎ > ‎

Sākam jauno Kurzemes JĢS sezonu 8.oktobrī ar Demogrāfijas olimpiādi (tēma "Iedzīvotāji")

Publicēja 2011. gada 30. sept. 06:04Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2011. gada 1. okt. 13:01 ]

Klau, puisi, vai autoratlīdzību par oriģināldarba kopēšanu AKKA/LAA jau nomaksāji?
Pēc Kurzemes JĢS pirmās - eksperimentālās - sezonas saņēmām daudz vēstuļu un apsveikumu kartiņu no Kurzemes skolēniem, skolotājiem, vecākiem, kurās pausts vienprātīgs lūgums šo skolu neaizvērt, bet turpināt arī otro, trešo, ceturto un nākamo sezonu. Izpildot šo lūgumu, mēs uzsākam jauno 2011./2012.gada sezonu nākamsestdien 8.oktobrī ar Atklāto Demogrāfijas olimpiādi (nejauciet ar Demagoģijas olimpiādi, kas jau notika 17.septembrī un kur piedalījās tikai politiskās partijas) par tēmu "Iedzīvotāji".

Norises vieta šim un turpmākajiem pasākumiem (izņemot Brīvdabas kārtai) - Liepājas 5.vidusskolā, Rīgas ielā 50, Liepājā, jaunajā korpusā. Sākums plkst.11.00 (lai reģistrētos, ieteicams ierasties 10-30 minūtes pirms sākuma).

Ja netiec uz Demogrāfijas olimpiādi, varbūt tiec uz citām JĢS nodarbībām:
  • 8.oktobris - Demogrāfijas olimpiāde (tēma "Iedzīvotāji")
  • 26.novembris - Āfrikas ģeogrāfijas olimpiāde (drīkst piedalīties gan Latvijas, gan Āfrikas valstu iezemieši)
  • 10.decembris - Kurzemes atklātā ģeogrāfijas olimpiāde (vispārējā tēma)
  • 28.janvāris - Skolu komandu olimpiāde (katrā komandā līdz 4 dalībnieki)
  • 18.februāris - Ikmēneša nodarbība
  • 17.marts - Ikmēneša nodarbība
  • 28.aprīlis - Ikmēneša nodarbība
  • 12.maijs - Brīvdabas kārta
Dalībnieku loks. Atgādinām, ka gaidīti būs visi pamata un vidējās izglītības iestāžu audzēkņi no visas Kurzemes hercogistes teritorijas. Tā kā uzdevumu grūtības pakāpe pamatā variē no 6. līdz 12.klases līmenim (turklāt ārpusklases entuziasta, nevis parastā skolēna līmenim), tad pirmklasniekiem un viņu skolotājiem un vecākiem pašiem jāapsver, vai viņi uzskata sevi par pietiekami ģēniāliem un zinātkāriem, lai negarlaikotos JĢS pārgudrajās nodarbībās.

Dalības maksa. 
Pagājušsezon ārpusliepājniekiem nācās saskarties ar diskrimināciju dalības maksu ziņā, jo, lai skolēni vispār drīkstētu piedalīties, viņu skolai bija jāsamaksā "licences" maksa 5 lati par katru KJĢS nodarbību. Tādējādi ieinteresētie skolēni no neieinteresētām skolām nonāca strupceļā - kas par mani samaksās šos 5 latus, ja mana skola to nevēlas darīt? Lai atrisinātu šo strupceļu, veicām pilnīgu dalības maksu liberalizāciju un šādu 5 latu skolu "licenču" atcelšanu - turpmāk jebkuram dalībniekam vienkārši jāsamaksā 90 santīmu, līdz ar to viņš drīkst piedalīties neatkarīgi no skolas atbalsta vai bezatbalsta.

Punktu sistēmā paredzēts veikt dalībniekus motivējošākas reformas. Pirmkārt, no nevienas KJĢS nodarbības neviens dalībnieks, pat lielākais neveiksminieks un bēdubrālis, neatgriezīsies tukšā, turklāt katra viņa pareizā atbilde un katra kļūda būs no svara. Katra dalībnieka rezultāts tiks izteikts procentos no absolūtā uzvarētāja rezultāta, piemēram, Ģeoloģijas kārtā absolūtais uzvarētājs uzrakstījis 120 pareizas atbildes un viņam pieskaita 100% sezonas kopvērtējumā, savukārt cits dalībnieks, kurš uzrakstījis tikai 40 pareizas atbildes, saņem 40/120=33,3% sezonas kopvērtējumā. Taču tādēļ gan nevajadzētu Kārli Alsiņu un citus absolūtos čempionus uzreiz iespundēt drēbju skapī!

Tā kā dalībnieki mēdz saslimt vai neierasties ģimenes apstākļu dēļ, tad sezonas kopvērtējumā tiks ieskaitīta Brīvdaba un Zinātniskie darbi, bet no 6 pārējām iekštelpu kārtām tikai 5 kārtas (tātad 1 iekštelpu kārtu drīkst izlaist, it kā neko nezaudējot, bet no otras puses varbūt tieši šajā izlaistajā kārtām dalībnieks būtu uzrādījis vēl labāku rezultātu).

Gada nopietnākās sacensības - atklātās ģeogrāfijas olimpiādes  - procenti  tiks pareizināti ar 2, bet Zinātniskajiem darbiem ar 1,5, turklāt garantējot minimimālo saņemamo procentu skaitu par atbilstoša zinātniskā darba iesniegšanu un aizstāvēšanu 50% (ne mazāk).

Savukārt skolai šie skolas pārstāvju sapelnītie sezonas punkti katrā kārtā tiek pieskaitīti no 4 labākajiem pilnā apmērā, no 5.labākā tiek paņemta 1/2 punktu, no 6.dalībnieka 1/3 punktu, no 7.dalībnieka 1/4 punktu... un tā līdz bezgalībai. No vienas puses ikviens, pat visvājākais var kaldināt skolas kopējo punktu skaitu, kaut arī simboliski, bet no otras puses lielajām un tuvajām skolām nepietiks vien ar daudzskaitlību, vajadzēs arī kvalitāti. Tas paver labākas konkurences pozīcijas attālākām lauku skolām, kas nevar atsūtīt veselu skolēnu autobusu, bet tikai vieglo automašīnu ar 4 ģēnijiem.

Jāpiebilst, ka punktu aprēķināšanas sistēma vēl tiek intensīvi apspriesta un var mainīties. Izsakiet par to savas domas un ieteikumus komentāru sadaļā!

Karjeras iespējas Jauno ģeogrāfu skolā (absolventiem). Ja Tev iepatikās Jauno ģeogrāfu skola, bet sakarā ar vidusskolas absolvēšanu vairs nevari tajā piedalīties kā dalībnieks - nenokar galvu un nesteidz skolas direktoram pieprasīt atestāta anulēšanu un atstāšanu 12.klasē uz otru gadu! Vienkārši atnāc uz pasākumu un pievienojies žūrijai. Sākumā lieti noderēs Tava palīdzība "mīnus 2" sodapunktu likšanā nekārtību cēlājiem, pēc tam parādīsi savas spējas karšu cīņu jautājumu, vēlāk arī lielo uzdevumu gatavošanā un labošanā, bet tālākā nākotnē, kas to lai zina, varbūt pat kļūsi par Kurzemes JĢS prezidentu!? Diemžēl atalgojums spēj konkurēt tikai ar Ķīnas Tautas Republiku - par vēdera tiesu, toties ar apziņu, ka tas viss tiek darīts par godu Mao un Permanentās revolūcijas uzvarai!
Foto no Kurzemes JĢS Brīvdabas kārtas Šķēdes kāpās
Comments