![]() Karogu tur Latvijas čempions ģeogrāfijā - Dāvis Immurs, savukārt Dāvi tur otrs čempions - Armands Rudušs, melnie vīri flangos ir (vismaz iztēlojieties, jo tie nemaz nav viņi, bet līdzīgākie, ko varējām atrast) 2.vietas ieguvēji - Jurģis Suts un Māris Seržāns pēc praktiskā uzdevuma Viesturdārzā (arī tas diemžēl tikai jāiztēlojas, jo patiesībā bilde uzņemta Huņ-liņ-dzin dārzā 2010.gada Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Taipejā).
Piektdien Ģeogrāfijas fakultāte mazliet atgādināja slaveno Bangaloras Universitātei Karnatakas pavalstī Indijā, kur uz iestājeksāmeniem sabraukusi visraibākā publika no vistālākajām provincēm, un visi ar vienu mērķi - ielikt kāju durvīs uz savas valsts intelektuālās elites aprindām. Tas tiesa, ka šogad un, paredzams arī turpmāk, jau pašā dalībnieku atlasē tika ievērots ģeogrāfiskais princips - vismaz 1 dalībnieku atlasot no katra novada vai novadu apvienības, kas kopīgi organizējuši olimpiādi, līdz ar to latgalis, kursis, lībietis, sēlis, zemgalis, malēnietis, platgalnieks, polis, krievs un ebrejs sēdēja plecu pie pleca. Tikai šoreiz viņiem vēl nekur nebija jāiestājas (to viņi izdarīs tāpat bez mazākās piepūles), un, ja tā padomā, vispār grūti saprast, kāpēc jārīko šī sacensība, kur var iegūt neko vairāk kā papīra gabalu un krāsaina metāla ripiņu?! Vienīgais iemesls, kas nāk prātā, ir pašu olimpiāžu dibinātāju - seno grieķu - izvirzītais mērķis - likt pie malas ieročus un savstarpējos kašķus un vienoties kopējā, aizraujošā šovā, kur visai cilvēcei (vai savai valstij) tiek parādītas cilvēka spēju augstākās un spožākās virsotnes (un patiešām - šīs olimpiādes augumā augstākais un gaišgalvainākais dalībnieks Dāvis Immurs saules pielietajā auditorijā mirdzēja kā Everests virs pārējām Himalaju virsotnēm). Bet auditorijas otrā galā - Armands Rudušs - kā K2. Olimpiāde tika organizēta 2 daļās: iekštelpu daļā (5 uzdevumi) un brīvdabas daļā Viesturdārzā (4 uzdevumi). Sīkāk par pašu uzdevumu risināšanas gaitu lasiet olimpiādes dalībnieka Arvja Lāča aprakstā, bet mēs ķersimies klāt rezultātiem: Iekštelpu uzdevumos kopumā pārliecinoši labākie bija Armands Rudušs (Siguldas Valsts ģ.) un Dāvis Immurs (Natālijas Draudziņas ģ.). Toties atsevišķās kārtās labākie bija:
Savukārt brīvdabas uzdevumos Viesturdārzā kopumā labākais bija Armands Rudušs (Siguldas Valsts ģ.), par mata tiesu aiz sevis atstājot Valdi Ģībieti (Rīgas Hanzas
vsk.), bet ne visos uzdevumos viņam veicās vienlīdz sekmīgi, dažos labāki izrādījās citi:
Skatīt un lejuplādēt valsts olimpiādes uzdevumus (šobrīd pievienoti "Ļauži bildēs", "Cietie rieksti" un "Praktiskais darbs Viesturdārzā", bet būs vēl).
Un tagad lai skan Ģeogrāfu mafijas himna uzvarētājiem:
Labākās skolas bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzija (4 dalībnieki), Rīgas Pilsētas 2.ģimnāzija (4 dalībnieki) un Saldus 2.vidusskola (3 dalībnieki). Attiecīgi arī kā ražīgākos pedagogus šogad var godāt Zaigu
Tenisoni (Rīgas Valsts 1.ģ.), Teiku
Rudovicu (Saldus 2.vsk.) un Andri Ģērmani (Rīgas 2.ģ.), kurš, starp citu, pagājušā gada Valsts ģeogrāfijas olimpiādē praktiskajam darbam sagādāja kompasus, diemžēl daļa kompasu joprojām nav atgriezušies pie saimnieka. Tādēļ visi, pie kā vēl aizķēries kāds kompasiņš, sazinieties ar Jauno ģeogrāfu skolu (e-pasts: uldis.klepers@jgs.lv, tālrunis: 29203427)!
|
Paziņojumi >