Paziņojumi‎ > ‎

Priekšsacīkstēs uzvar Salaspils 1.vidusskolas dižprāts - Kārlis Bernāns

Publicēja 2010. gada 9. okt. 11:49Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 10. okt. 12:09 ]

Caurmērā visstabilāko sniegumu - "Pasaules kartē", "Attēlos" un "Problēmās" 2.labākais rezultāts - uzrādīja Salaspils 1.vidusskolas 10.klases skolnieks Kārlis Bernāns, izcīnot Priekšsacīkšu absolūtā uzvarētāja titulu.

Jāatgādina, ka Salaspils Jauno ģeogrāfu skolai devusi arī tādus nopelniem bagātus dalībniekus kā Mārtiņu Umbraško, Lauri Kļaviņu, Robertu Bluķi un pat ilggadējo Ģeogrāfijas fakultātes dekānu Māri Kļaviņu, un Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kura cēlusies no Doles salas nu jau applūdinātās "Vīķu" lībiešu sētas. Salaspils nav tikai nekustamo īpašumo krīzes pārsprāgušais burbulis, Salaspils ir arī Nacionālais botāniskais dārzs, Fizikas institūts un plašakā ūdenskrātuve Latvijā, kas dod rīdziniekiem elektrību un dzeramo ūdeni!

Tikai mazliet no Kārļa atpalika čaklie latgaļi - Lauris Magazeinis (Daugavpils Valsts ģimnāzija, 12.klase), Ēriks Zeps (Rēzeknes 5.vidusskola, 11.klase) un krietnais zemgalis - Nauris Hofmanis (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, 6.-9.klase)

Varbūt kādam liksies neticami, bet visjaunākais dalībnieks Otto Olšteins (Rīgas Kultūru vidusskolas 2.klase) nevienā kārtā nepalika bez punktiem un atstāja kaunā 19 daudz vecākus skolēnus, kas tomēr nespēja vai nevēlējās iegūt tikpat daudz punktus kā Otto. Un ja nu tas ir signāls, ka vecajiem beidzot laiks doties pensijā!?

Gaidīsim visus, kas pārvarējuši kvalifikācijas barjeru (22 punkti un vairāk), kā arī iepriekšējās sezonas kopvērtējuma labāko desmitnieku katrā klašu grupā - uz Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi 13.novembrī. Savukārt nekvalificējošos bēdubrāļus aicinām piedalīties 4.decembra speciālkārtā - Retro ģeogrāfijā, kas veltīta JĢS dibinātāja Egila Birznieka 60 gadu jubilejai un kur varēsiet sastapt antīko laiku "jaunos" ģeogrāfus, kas nepavisam vairs nav jauni.


Comments