Paziņojumi‎ > ‎

Pirmajā Kurzemes JĢS sacīkstē Kārlis Alsiņš un Toms Akmens sasniedz hettriku

Publicēja 2010. gada 17. okt. 03:09Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 22. nov. 09:07 ]

Hettriks (angliski "hat-trick", latviski "hūtes triks") sportā apzīmē viena spēlētāja vienā spēlē trīs iesistus golus pretinieku vārtos, bet Jauno ģeogrāfu skolā hettriks ir vienā sacīkstē sasniegti augstākie rezultāti visu dalībnieku vidū vismaz trijās kārtās. Ak, jā - par "hūtes triku" sporta komentētāji nosaukuši šo sasniegumu tādēļ, ka izbrīnītie fani sajūsmā mēdza noraut savas hūtes no sviest tās uz laukuma, lai godinātu savu sporta varoni. Diemžēl KJĢS priekšsacīkstēs nebija ieradies neviens dalībnieks no tā dēvētās "Hūtes pilsētas" jeb Ventspils, tādēļ arī pa rokai nebija nevienas hūtes ar ko apbērt hettrika sasniedzējus - Tomu Akmeni (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija), kurš bija labākais pirmajos trijos uzdevumos, un Kārli Alsiņu (Aizputes vidusskola), kurš savukārt bija labākais pēdējos trijos uzdevumos. 

Un šī KJĢS sacīkste bija tik spraiga un sīva, ka to būtu vērts vēlreiz noskatīties ierakstā platekrāna televizorā, sēžot ērtā klubkrēslā ar popkorna turziņu klēpī. Pēc pirmajām trijām kārtā ar rezultātu 42:36,5 vadībā bija Toms Akmens, taču īsi pirms pusdienas pārtraukuma Attēlu uzdevumā Kārlis Alsiņš (Aizputes vidusskola) rezultāta starpību samazināja līdz nieka puspunktam. Atgriezies komandas ģērbtuvē, Alsiņš uzklausīja ternera... atvainojos - ģeogrāfijas skolotājas doto padomu radikāli izmainīt stratēģiju otrajam puslaikam - proti, par katru cenu iegūt vairāk punktus nekā konkurenti, izņemot gadījumā, ja kāds no konkurentiem ieguvis maksimālo punktu skaitu attiecīgajā uzdevumā. Dabiski, ka pārsniegt maksimālo punktu skaitu būtu vairāk nekā aizdomīgi - tādēļ B stratēģija paredzeja šajā gadījumā iegūt ar maksimālo punktu skaitu vienādu punktu skaitu. Un neticamā kārtā šī stratēģija patiešām nostrādāja - gan Latvijas, gan Pasaules kartes uzdevumā Kārlis Alsiņš ieguva vairāk punktu nekā jebkurš cits, turklāt Pasaules kartē viņš pat ieguva maksimālo punktu skaitu. Jāpiebilst, ka maksimālo punktu skaitu Pasaules kartē ieguva arī spēlētājs ar 209 kārtas numuru Andris Šnipkis (Liepājas 5. vidusskola), tādēļ Alsiņš šeit izmantoja iepriekšminēto B stratēģiju.

Izrādās, ka visi šie tikko uzskaitītie trīs labākie rezultātu ieguvēji bija no 11.klašu grupas, ko līdz ar to var dēvēt par Kurzemes zelta paaudzi. 

Savukārt jaunākajā - pamatskolas grupā - uzvarēja daiļais vai, nu jau jāsaka, gudrais dzimums - Ieva Lanka (Liepājas Valsts 1. ģimnāzija) un Irēna Atnaguzina (Liepājas 8. vidusskola), kas arī saprotami, jo ar katru nākamo paaudzi iesīkstējušie priekšstati, ka sieviešu dzimumam jābūt tikai redzamam, bet ne dzirdamam, kur nu vēl runājot par dažādu ģeogrāfisku zināšanu publisku paušanu, pamazām sadēd.

10.klašu grupā pārliecinoši labākais bija Dmitrijs Jerohnovičs (Aleksandra Puškina Liepājas 2. vidusskola), bet ekonomikas ministrs Reinis Kampars (Grobiņas ģimāzija) uzvarēja 12.klašu grupā, kurā jau jāsāk apsvērt, vai labāk izvēlēties studēt Ģeogrāfiju, Ģeologiju vai Vides zinātni. Jebkurā gadījumā Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes dekāns Profesors Oļģerts Nikodemus tikai priecāsies nākotnē ieraudzīt šos jauniešus auditorijas pirmajā solā.


Comments