Paziņojumi‎ > ‎

Pamācība, kā izvairīties no "Lielās talkas", jeb atklātā ģeoloģijas olimpiāde

Publicēja 2010. gada 25. apr. 09:00Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 19. janv. 15:28 ]

Nu jau aizvadītajā "Lielās talkas" sestdienā visus tēvzemes nostūrus izložņājušais "Impro" tūristu gids Uldis Klepers bija sagatavojis virtuālu eksursiju pa Latviju - īpaši pielāgotu ģeologiem. Un par brīnumu pašam gidam - veselus 18 Latvijas ģeoloģiskos objektus atpazina jaunais ģeologs Roberts Bluķis, bet pārējos 7 uz sitiena viņš nevarēja pateikt, jo tajos bijis melnā naktī, kad ne vella nevarēja tos apskatīt. Miniet nu, vai Roberts patiešām ir tik nenogurdināms ceļotājs - vai drīzāk kā rakstnieks Žils Verns - vislabprātāk ceļo savā iztēlē!?

Kā nākamo Toms Garsia-Ramirezs-Kardenas-Purgailis prezentēja Powerpoint prezentāciju, cik labi ir dzīvot Mehiko lielpilsētā. Tur ir gan zemestrīces, gan gruntsūdeņu problēmas, gan zemes nosēšanās, viss ko vien ģeologs var vēlēties!

Rezultātā žūrijai nācās spiest rokas absolūtajam uzvarētājam Robertam Bluķim (Rīgas 1.ģimnāzija) un klašu grupu uzvarētājiem - Armandam Rudušam (Siguldas ģimnāzija), Kārlim Bernānam (Salaspils 1.vidusskola) un Gatim Štolceram (Babītes vidusskola). Pārējie rezultāti >>

Nepavisam neveicās pirmajai neatkarīgajā Latvijā dzimušajai paaudzei - paaudzei, kas savā optimismā radusi lidināties debesīs, nevis iedziļināties dzemes dzīļu tumšajās šahtās - jo 10.klašu labākais dalībnieks ar savu rezultātu 12.klašu grupā paliktu tikai priekšpriekšpriekšpēdējais. Man šķiet, ka vairums šīs klašu grupas dalībnieku patiesībā todien bija gājuši garām fakultātei un izklīduši mežos un pakalnos, kopā ar putniem un meža zvēriem piedaloties "Lielajā talkā" - un mēs viņus noteikti satiksim brīvdabas kārtā maijā!

Par Valmieras ģimnāzijas komandas nopelnīto 21 punktu jums nestāstīšu. Parasta lieta, kas gan tur interesants!? Tāpat arī nestāstīšu, ka šo 21 punktu nopelnīja tas pats vecais "veču klubiņš" - brāļi Fimbaueri, Krastiņš, Kukmilks un Rītausmas dziedonis. Toties pastāstīšu par nepatīkamo pārsteigumu cēsiniekiem, ko sagādāja skolu kausa izcīņas trešajā vietā piepeši izrāvusies Babītes vidusskola. Babītes novada priekšēdētāj Ences kungs, ja lasi šo ziņu, tad zini kur meklēt ģeologus savā pašvaldībā - Gatis Štolcers, Laine Bērziņa, Toms Ivanovs, un gan jau drīz viņiem pievienosies jaunais Matīss Jonikāns.

Tiksimies JĢS brīvdabas kārtā vai nu Moricsalā vai Kaltenē! Sekojiet līdzi informācijai mājaslapā!

Comments