Paziņojumi‎ > ‎

Olimpa virsotni sasniedz Dāvis Immurs

Publicēja 2010. gada 13. nov. 12:18Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 14. nov. 12:55 ]

Sava mūža pēdējā startā JĢS atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē (tieši dalībnieka ampluā) ar fenomenālu rezultātu - 81 punktu (gandrīz divkārt vairāk nekā labākais rezultāts pamatskolas grupā) Dāvis Immurs savu vārdu ar zelta burtiem uz visiem laikiem ierakstījis JĢS slavas zālē (lūdzam gan to nedarīt pašrocīgi uz JĢS 403.zāles galdiem, par ko draud administratīvais sods līdz 250 latiem). Šo pēdējo iespēju draudzīgajam N.Draudziņas ģimnāzijas audzēknim centās no rokām izraut ne visai draudzīgie konkurenti - Lauris Magazeinis (Daugavpils ģimnāzija) un Anete Romanovska (Saldus 2.vidusskola). Toties viss vēl priekšā jaunākajiem - Tomam Dzenim (Rīgas Kultūru vidusskola) - uzvarētājam pamatskolas grupā, Kārlim Bernānām - (Salaspils 1.vidusskola) - 10.klašu grupas uzvarētājam un Arnoldam Eizenšmitam (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija) - uzvarētājam 11.klašu grupā - viņiem ir visas iespējas savu triumfu atkārtot pēc gada. Bet arī 12.klašu skolēniem ne mūžs, ne sezona vēl nav galā - tie ir tikai nupat sākušies pa īstam, jo uz spēles ir 6 budžeta vietas Ģeogrāfijas fakultātē. Un kurš gan nevēlas iegūt labu izglītību un nākotnē kļūt par perspektīvu Valsts ģeoloģijas dienesta Atradņu kadastra direktora vietnieka padomnieku būvmateriālu izejvielu atradņu un to prognozēto krājumu laukumu jautājumos!?

Daudzi jautās - bet kurš tad ieguva visaugstāko punktu skaitu tieši Ranžēšanas uzdevumā? Rihards Freijs (Jelgavas 4.vidusskola), kurš dala augstāko rezultātu arī Projekciju uzdevumā! Toties visvairāk labākos rezultātus savākusi Anete Romanovska - gan Problēmās, gan Ūdens kūrortos un gan IQ testā. Labi gāja arī absolutajam uzvarētājam Dāvis Immurs - viņam labākais rezultāts Ielīmējamajā Latvijas kartē un dalīti IQ testā. Šim katlam jāpievieno vēl Daila Stroža (Rīgas Kultūru vidusskola), kas dalīti ar Aneti guva uzvaru uzdevumā "Ūdens kūrortos", un arī Lauris Magazeinis, kas uzvarēja Klasiskajā Latvijas kartē, un tad to var pelnīti nosaukt par ģeogrāfijas svaigo krējumu (pretstatā fakultātes profesoru skābajam krējumam). Pilni rezultāti

Sīvajās ģeopaukošanās sacensībās "Karšu cīņās" pašā finālā Lauris Magazeinis tomēr revanšējās savam sīvākajam konkurentam - Olimpa kalna kāpējam Dāvim Immuram, jo Lauris savukārt bija uzkāpis tepat Ormaņkalnā un tāpēc varēja jo aši un precīzi parādīt to kartē, kas arī bija šī dueļa izšķirošais jautājums. 3.vietā palika Ēriks Zeps (Rēzeknes 5.vidusskola), bet 4.vietā - Arnolds Eizenšmits (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija).

Ar savu divdesmitčetrgalvaino pūķi pretenzijas uz JĢS ceļojošo kausu visnopietnāk pieteikusi Rīgas Kultūru vidusskola (34 punkti), kam pussoļa atstatumā seko pagājušā gada vicevicečempioni Saldus 2. vidusskolā (32 punkti), Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā (28 punkti). Zemāko kritumu savā spožajā vēsturē piedzīvojušas Valmieras Valsts ģimnāzija un Ziemeļvalstu ģimnāzija, taču priekšā ir vesels gads, lai atmaksātu saviem pāridarītājiem kā nākas.

Uz tikšanos - visi jaunie un vecie ģeogrāfi - 4.decembrī "Retro" ģeogrāfijas kārtā par godu JĢS dibinātāja Egila Birznieka sešdesmitgadei.

Comments