Paziņojumi‎ > ‎

No arhīva: Latvijas skolēni ar panākumiem piedalās Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Gdiņā (Polijā)

Publicēja 2010. gada 8. jūn. 14:13Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 25. jūn. 04:19 ]
Ceturtdien, 12. augustā, Rīgas autoostā līdzjutēji, draugi un radinieki sagaidīja, atgriežamies Latvijas jauno ģeogrāfu izlasi, kas ar panākumiem bija pārstāvējusi savu valsti Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Gdiņā (Polijā). Visaugstāko novērtējumu – bronzas medaļu – ieguva Oskars Bauers no Cēsu pilsētas ģimnāzijas, bet pārējie dalībnieki – Andrejs Isajevs no Rēzeknes ģimnāzijas, Jānis Barbans no Rīgas 2. vidusskolas un Ilze Siliņa no Valmieras ģimnāzijas – tika apbalvoti ar atzinības rakstiem. Gan individuālajā, gan arī neoficiālajā komandu kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja mājinieki – Polijas izlases dalībnieki. Bet otrā spēcīgākā, apsteidzot arī mūsu ģeogrāfus, šoreiz izrādījās kaimiņu – Igaunijas izlase. Sacensību laureāts Oskars Bauers, kas šogad uzvarējis arī abās – Latvijas valsts un Jauno Ģeogrāfu skolas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē žurnālistiem atzina, ka ģeogrāfijai kā zinātnei Latvijā ir lielas perspektīvas un ka arī nākotnē viņš plāno iegūt izglītību un saistīt savu profesionālo karjeru tieši ar šo nozari. 

Arī līdz šim Latvijai bijuši ievērojami panākumi starptautiskajās ģeogrāfijas olimpiādēs, startējot komandu konkurencē, Latvijas izlase gan Dienvidkorejā, gan Dienvidāfrikas Republikā daudzu valstu konkurencē ierindojās augstajā 4. vietā. 

Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiāde noritēja trīs kārtās – lauka darbos, kuru laikā ģeogrāfi devās pārgājienā gar jūras erozijas skarto krastu un Gdiņas tirdzniecības ostu, demonstrējot savas praktiskās zināšanas, rakstu darbos, kuros eseju veidā tika sniegti risinājumi dažādām ģeogrāfijas problēmām, kā arī multimediju testā, kas pārbaudīja skolēnu erudīciju un teorētiskās zināšanas. Kā atzina olimpiādes žūrijas komisijas pārstāve Zaiga Tenisone, uzdevumi visumā atbilduši starptautiskas olimpiādes sarežģītības pakāpei, taču Latvijas pārstāvjiem, iespējams, vislielākās grūtības sagādāja to atšķirīgais saturs, jo ne visas tēmas, ar kurām skolēni sastapās olimpiādē, tiek apskatītas arī Latvijas vidusskolu kursā. 

Nākamā Starptautiskās ģeogrāfijas savienības (IGU) Pasaules ģeogrāfijas olimpiāde gaidāma pēc diviem gadiem – Austrālijā, bet jau šoruden – septembrī, Siguldā norisināsies Baltijas valstu ģeogrāfijas olimpiāde, kurā piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jaunie ģeogrāfi.

Reinis Bērziņš 
Pasaules ģeogrāfijas olimpiādes 
Latvijas izlases vadītājs


Comments