Paziņojumi‎ > ‎

Tavas dzimtās zemes ģeogrāfija

Publicēja 2009. gada 5. dec. 08:36Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 23. jūn. 04:53 ]
Sen vairs nav nevienam "jāklārē", ka īstens latvietis var būt ne tikai vārdā Brencis vai Trīne, un neba viņam tā tik savas dienas jāvada, kā vien koklējot ozolu birzī un pieguļā jājot. Lūk, kārtējais piemērs - moderns un izglītots jaunietis Dāvis Immurs, kurš savu zemīti Latviju pazīst labāk par jebkuru Brenci vai Trīni. Šis Natālijas Draudziņas ģimnāzijas audzēknis Latvijas ģeogrāfijas kārtā 12. decembrī ne vien "iekabināja" savam laikabiedram Armandam Rudušam (Siguldas Valsts ģimnāzija) un priekšgājējam Robertam Bluķim (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) ģeogrāfisko uzdevumu risināšanā, bet arī, neparakstoties uz nekādiem kompromisiem, "nopaukoja" visus savus pretiniekus ikgadējās karšu cīņās! Finālā sakautais Roberts Bluķis varēja, cik vien vēlējās, protestēt pret nevienādu svaru kategoriju un Starptautiskās karšu cīņu federācijas standartiem neatbilstošu rādāmkoku, tomēr šogad viņam jāsamierinās ar blāvo sudrabu. Toties, ja šādi bruņinieki būtu dzīvojuši jau Lāčplēšu laikmetā, tie varētu Melno bruņinieku vienu pašu ar rādāmkoku iebakstīt atvarā.

Mazliet nepatīkama ziņa jaunākajiem: pēc īslaicīgas prombūtnes atgriezies Kārlis Bernāns (Salaspils 1. vidusskola) un ar uzvaru 6.-9.klašu grupā ielika ķeksīti savā "Fimbauera apsteigšanas grafikā", kas jāizpilda ilgākā termiņā, proti, līdz sezonas noslēgumam.

"Taidu glupu vaicuojumu viņ čiuļs muok sagudrēt," teic Rēzeknes 5.vidusskolas 10.klases skolnieks Ēriks Zeps un patiešām atbild pareizi, un galu galā norauj pirmo "pleķi" savā klašu grupā. Jā, rīdzīnieki brīnīsies, kā gan cilvēks no Baltkrievijas vai Polijas vai sazin no kādas tur valstiņas spēj tik daudz zināt par Latviju. No kādas vēl Baltkrievijas, kādas vēl Polijas? Latgale ir ne tikai Latvijas neatņema sastāvdaļa, bet arī pati svarīgākā sastāvdaļa, kas mums devusi savu valodu, kultūru un gēnus, tikai esam to sen aizmirsuši.

Un tagad svarīga ziņa Valmieras Valsts ģimnāzijas ēdnīcas darbiniekiem - JĢS ceļojošais zupas kauss svinīgā ceremonijā tika nodots lietošanā skolai, kas to visvairāk pelnījusi. Ņemot vērā, ka Latvijas ģeogrāfijas kārtā Valmieras ģimnāzija savas līderpozīcijas tikai turpināja nostiprināt, var jau tagad prognozēt, ka zupu Valmierā varēs dabūt vēl vismaz gadu.

Latvijas ģeogrāfijas kārtas ģenerālsponsors - "Jāņa Sēta" nodrošināja gan sienas kartes karšu cīņām, gan atlantus, ceļvežus un salokāmās kartes uzvarētāju apbalvošanai. Vēl šaubies, vai kartē patiešām atradīsi savu māju? Nešaubies, bet pārliecinies šajā tiešsaistes kartē!

Ĉ
Reinis Bērziņš,
2009. gada 8. dec. 01:06
Comments