Paziņojumi‎ > ‎

Latvijas 36.atklātā ģeogrāfijas olimpiāde aizvadīta bez nopietniem incidentiem

Publicēja 2011. gada 12. nov. 16:33Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2012. gada 23. apr. 13:56 ]

Vijumlava vizuāli atgādina organiskas izcelmes vielu, taču par to, ka tas tā nav, varat paši pārliecināties, pārbaudot šo vulkānisko iezi pēc garšas.
Vienīgais nopietnais incidents bija šī vulkāniskā ieža parādīšanās:
Vijumlava vizuāli atgādina organiskas izcelmes vielu,
taču par to, ka tas tā nav, varat paši pārliecināties,
pārbaudot šo vulkānisko iezi pēc garšas.
Latvijas 36.atklātā ģeogrāfijas olimpiāde aizvadīta bez nopietniem incidentiem, cietušo nav, lai arī tika fiksēti daži bezvēsts pazudušie. Smagāk vārda tiešā nozīmē klājās godājamajam goda pjadestālam, kas burtiski ielūza no šiem ģeogrāfijas smagsvariem:
 • Pamatskolas grupā: 1.vieta - Katrīna Domiņa (Rīgas Valsts 2.ģ.), 2.vieta - Tomass Andersons (Jelgavas Spīdolas ģ.), 3.vieta - Morics Roberts Mūrnieks (Ikšķiles vsk.)
 • 10.klašu grupā: 1.vieta - Silvestrs Tīrons (Valmieras 5.vsk.), 2.vieta - Kristers Zīvers (Valmieras Valsts ģ.), 3.vieta - Arvis Simsons (Cēsu Valsts ģ.)
 • 11.klašu grupā: 1.vieta - Kārlis Bernāns (Salaspils 1.vsk.), 2.vieta - Edgars Krastiņš (Valmieras Valsts ģ.), 3.vieta - Māris Seržāns (Rīgas Valsts 1.ģ.)
 • 12.klašu grupā: 1.vieta - Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.), 2.vieta - Niklāvs Muzikants (N.Draudziņas ģ.), 3.vieta - Gatis Štolcers (Babītes vsk.)
Speciālbalvu šoreiz pasniedza Baltijas komfortablākās starptautisko autobusu kompānijas LUX Express pārstāvis, kas labākajam dāvāja 4 biļetes uz kādu no kompānijas autobusu maršrutu galapunktiem: Sanktpēterburga, Tallina, Viļņa, Varšava, Kaļiņingrada u.c.

Home 
Savukārt diplomētā stūrmane Ilze Stelpa (jūras vilku aprindās pazīstama vienkārši kā Austrumtimoras pirāts Rodžers) Kurzemes hercogistes mantiniekam un labākajam karšu pazinējam Kārlim Alsiņam dāvāja vēl vienu speciālbalvu - senlaiku Tobago salas kuģošanas karti - ja nu kādu dienu kurzemniekiem atkal savajadzētos cukurniedres, kafijpupiņas vai vergus, tad Kārlis zinās, kur tos ņemt.

Un pats lielākais 12.klašu grupā un ar visvairāk kilogramiem smadzeņu - Kārlis Alsiņš no Aizputes vidusskolas.
Un pats lielākais 12.klašu grupā un ar visvairāk 
kilogramiem smadzeņu - Kārlis Alsiņš no Aizputes vidusskolas.
Labākie atsevišķos uzdevumos:
 • Pasaules kartē Silvestrs Tīrons (Valmieras 5.vsk.) atšķirībā no nesekmīgā Kolumba nemeklēja vis Indiju Amerikā un sasniedza labāku rezultātu ne tikai par šo apmaldījušos dženoviešu jūrnieku, bet arī par visiem pārējiem konkurentiem.
 • UNESCO pasaules mantojumu var pavisam droši uzticēt Kasparam Bogdanovam (Saldus 2.vsk.), kurš to pārzinās un saudzēs, bet nedodiet dažam labam, kas šajā uzdevumā pamanījās pat iegūt negatīvu rezultātu - tad ies tāpat kā Talibiem ar Budas statujām, kas dažu stundu laikā šo UNESCO pieminekli pazudināja.
 • Problēmu uzdevumā vienīgais no briesmīgā cunami viļņa un tā nestajām vēl briesmīgajām matemātiskajām formulām neaizbēga Kārlis Bernāns (Salaspils 1.vsk.), bet droši atšifrēja tās, jo kad redzi cunami, tad bēgt vairs nav jēgas jo cunami vienmēr būs ātrāks par tevi.
 • Fiksajos jautājumos Silvestrs Tīrons (Valmieras 5.vsk.) vēl itin labi atcerējās no savas jaunības, ka 1864.gadā Dikļos JĢS vēl netika dibināts, bet par laimi neiekrita Zemes dziļākajā kriptodepresijā (1060 m z.j.l.) - Baikāla ezera dibenā.
 • Latvijas novados ģeografiskos objektos visprecīzāk spēja izvietot Kārlis Bernāns (Salaspils 1.vsk.), bet vai pēc jauno novadu reformas viņš pats vispār saprot, kurā novadā dzīvo? 
 • Stereotipu uzdevumā igauņu lēnumu, itāļu spagetikāri un japāņu pašnāvnieciskumu dažs uztvēra nevis kā stereotipus, bet gan kā faktus - viņu vidū visstereotipiskākais - Ēriks Cīrulis (Ziemeļvalstu ģ.). Un, starp citu, visi Ziemeļvalstnieki ir bārdaini mežoņi ar vērša ragiem, kas katru dienu ēd pūdētu lasi un dodas uz savu pamatdarbu - jūras sirojumiem.
 • Morics Roberts Mūrnieks (Ikšķiles vsk.) šodien bija jaunākais bronzas medaļas ieguvējs un arī pats jaunākais Lāčplēša ordeņa veterāns.
  Morics Roberts Mūrnieks (Ikšķiles vsk.) 
  šodien bija jaunākais bronzas medaļas ieguvējs 
  un arī pats jaunākais Lāčplēša ordeņa veterāns.
  Latvijas kartē pusi no pareizajām atbildēm Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.) izlasīja, skatoties pa autobusa logu, ceļā pāri pus-Latvijai.
 • Ranžēšanā nepārspējamas bija dāmas Sigita Zvejniece (Rīgas Valsts 1.ģ.) un Katrīna Domiņa (Rīgas Valsts 2.ģ.). Tādēļ, kungi, kad atkal uzstāsiet, ka futbola tiešraide jāranžē kā prioritārāka pār kārtējo "Ugunsgrēka" sēriju, tad tomēr klausiet dāmas un rātni skatieties seriālu, jo viņas tomēr prot saranžēt prioritātes labāk par jums.

JĢS skolu ceļojošā kausa izcīņā vēl vienu soli uz priekšu spērusi Priekšsacīkšu līdere - Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, bet tai uz pēdam min pašreizejā kausa īpašniece - Valmieras Valsts ģimnāzija. Savukārt par 3.vietu skolu kopvērtējumā nikni cīnās gan Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, gan Ziemeļvalstu ģimnāzija, gan Grobiņas ģimnāzija. Nevienas pašas vidusskolas nav vairs palikušas.

Gaidīsim visus (arī tos, kas neieradās uz Atklāto Latvijas ģeogrāfijas olimpiādi) vēl daudz lielākā pasākumā Atklātajā Āzijas ģeogrāfijas olimpiādē 3.decembrī. Lai gan sākotnēji tika paredzēts, ka tā notiks Potalas pilī Tibetā, taču, tā kā vienīgajā kalnu pārejā, kas uz turieni ved, iesprūdis pārēdies jaks, līdz ar izveidojies vairākus kilometrus garš jaku un lamu sastrēgums, tad norise pārcelta uz citu Āzijas valsti (vismaz Rietumeiropieši to iegrupē Āzijā) - Latviju, Rīgu, Alberta ielu 10, LU Ģeogrāfijas fakultātes 403.auditoriju (sākums 11:00, reģistrācija no 10:15).

Māris Seržāns no Rīgas 1.ģimnāzijas, kurš šovasar Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Čehijā palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt 2.vietu. Bet varbūt tieši otrādi, leišu izlases uzpirkts, centās novilkt savu valsti pēc iespējas zemāk!?
Māris Seržāns no Rīgas 1.ģimnāzijas, kurš šovasar Starptautiskajā
ģeogrāfijas olimpiādē Čehijā palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt 2.vietu. 
Bet varbūt tieši otrādi, leišu izlases uzpirkts, centās gremdēt savu valsti!?
Dažas kuriozākās atbildes no dalībnieku lapām:

Jautājums: Kā Tu ieteiktu Saukrastu domei izmantot jūras abrāzijas krasta joslu (kurai līz 2025.gadam jūra noskalos 5-25 m)?
Atbilde: Atomelektrostaciju - kā mācību no Fukušimas AES (jā, no PR skatpunkta nevienam citam pasaules ciematam vēl nebija izdevies iegūt tik lielu reklāmas laukumu preses izdevumos, turklāt bez maksas).
Atbilde: Izveidotu tur nūdistu pludmali, jo viņiem jau neko nevar aizskalot.
Atbilde: Uzbūvēt tur paisuma-bēguma elektrostaciju (cik lielu paisumu-bēgumu Tu jelkad esi novērojas Rīgas jūras līcī?).

Jautājums: Kā samazināt malārijas veicinātājfaktorus?
Atbilde: Izsmidzināt iprītu - apmirs gan odi, gan cilvēki, bet vismaz nesaslims ar malāriju.
Atbilde: Pārliet visas ūdenstilpnes ar eļļu (formāli jau tas ir pareizi - visi malārijas odu kāpuri iznīks).
Atbilde: Ir jācīnās par šo jautājumu (ļoti tipiska politiķa atbilde).

Jautājums: Kāpēc ar gigantiskajiem trušiem Ziemeļkoreja nevarēs atrisināt bada problēmu?
Atbilde: Tiem taču par daudz spalvu, lai tādus ēstu!
Atbilde: Tiem ir lielāki izkārnījumi, līdz ar to ievades-izvades bilance ir neitrāla.
Atbilde: Visiem pārlielu gigantiskajiem ir traucēta reprodukcijas funkcija (tie nevairojas), zinu to droši.
Atbilde: Tie gigantiskie truši tāpat kā desas sastāv no E-vielām, nevis īstas gaļas.

Jautājums: Kāpēc koksnes dedzināšanu (atšķirībā no akmeņogļu dedzināšanas) uzskata par neitrālu oglekļa izmešu atmosfērā ziņā?
Atbilde: Tāpēc, ka Donbasa ogles pārlietas ar naftas glazūru.
Atbilde: Jo koksne vispār nesastāv no ķīmiskām vielām.
Atbilde: Jo koksnes saturā ir liels skābekļa daudzums, kas dedzinot izdalās atmosfērā (tad varbūt aizdedzināsim visus Amazones mežus?).

Jautājums: Kā militārā operācija "Tuksneša vētra" Kuveitā/Irākā izraisīta īsto tuksneša vētru intensitātes un biežuma palielināšanos?
Atbilde: Lidaparātu propelleri sacēla gaisā iežus.
Atbilde: Tika patērēts gaiss, līdz ar to veidojās tuksneša vētras.

Jautājums: Aerofotogrāfijā Lielas barjerrifs
Atbilde: Korāļu rifs (savukārt baznīcā šis cilvēks dzied koraļļus no dziesmu grāmatas).
Atbilde: Kanāriju salas (ASV), pats tur esmu bijis (pieļauju, ka šim "piedzējušajam" pasaules apceļotājam arī pēc Rāznas ezera saliņu apciemojuma varētu iestāstīt, ka tās bijušas Kanāriju salas un ka dīvainā valoda bijusi kanārijputniņu valoda).

Comments