Paziņojumi‎ > ‎

Kurzemes pjadestālā kāpj Alsiņš, Ķuņķis, Kampars un Atnaguzina

Publicēja 2010. gada 12. nov. 14:27Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 22. nov. 09:09 ]

Ja pirms mēneša Kurzemes labākās smadzenes tikai iesildījās priekšsacīkstēs, tad šoreiz no tām tika izspiests pēdīgais zināšanu piliens. Nu, kā lai viens skolnieks zina, ka pirmā litosfēras plātne ir otrai litosfēras plātnei otrā galā!?

Visu klašu kopvērtējumā visu uzdevumu summā visvisvisvairāk punktu ieguva viszinošais un visgudrais Kārlis Alsiņš (Aizputes vidusskola). Uz viņu arī visa Kurzeme liks cerības jau nākamajā nedēļā notiekošajā - Vislatvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē.

Soli aiz Alsiņa iepalika viņa laikabiedrs, arī 11.klases skolnieks - Andris Šnipkis (Liepājas 5.vidusskola). Savukārt pārējās klašu grupās labākie bija:
  • Pamatskolas grupa - Irēna Atnaguzina (Liepājas 8.vidusskola),
  • 10.klašu grupa - Jānis Ķuņķis (Liepājas 6.vidusskola),
  • 12.klašu grupa jeb seniori - Reinis Kampars (Grobiņas ģimnāzija).

Kā labākie katrā atsevišķā uzdevumā izcelās 4 skolēni:
  • Pasaules kartē, Galvas laužņos visaugstāko, bet Attēlu testā pat maksimāli iespējamo rezultātu sasniedza Kārlis Alsiņš,
  • Latvijas novados - Ralfs Stūre (Liepājas 6.vidusskola),
  • Problēmās - Fanija Čukure (Liepājas 1.ģimnāzija),
  • bet Tektonikas uzdevumā - Līvis Lāma (Liepājas 1.ģimnāzija).

Kurzemes skolu kopvērtējumā mazais cinītis Grobiņas ģimnāzija apgāzusi vislielāko vezumu - lielāko latviešu skolu pasaulē - Liepājas 5.vidusskolu, lai gan pavisam apgāzt to arī nevajadzētu, tikai mazliet uzšaut, lai saņemas, jo bez siltajām un saulainajām (ka pat projektora attēlu brīžam nevar saskatīt :) ) Liepājas 5.vidusskolas telpām šī olimpiāde nemaz nebūtu iedomājama.

Uz tikšanos 18.decembrī (datums mainīts!) Transporta un sakaru ģeogrāfijas kārtā!

2010 Olimpiāde Liepājā Kurzemes JĢS



Comments