Paziņojumi‎ > ‎

Kurzemes JĢS par savu satiksmes ministra kandidātu izvirza Kārli Alsiņu

Publicēja 2010. gada 19. dec. 04:52Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 20. dec. 12:55 ]

Nedēļu pirms Ziemassvētkiem Kurzemes jaunie ģeogrāfi kārtējo reizi satricinājuši valdības stabilitāti, iebilstot pret līdzšinējo ministru atlasi, kur svarīgākā īpašība bijusi partijas piederība, un liekot priekšā savu ministra kandidātu, kurš atlasīts atklātā un godīgā konkursā, 99 pretendentu vidū noskaidrojot zinošāko un spriestspējīgāko speciālistu transporta un sakaru nozarē. Un tas ir Aizputes vidusskolas 11.klases skolnieks Kārlis Alsiņš. Savukārt līdzšinējo ministru Uldi Auguli, lai tas nepaliktu pavisam bez darba, varētu iekārtot par Alsiņa padomnieku "mīnus 2" soda punktu likšanas jautājumos Satiksmes ministrijas darbiniekiem, kas sēž blakus, būdami no vienas skolas (ko sauc par interešu konfliktu).

10.klašu grupā uzvarēja Jānis Ķuņķis (Liepājas Raiņa 6.vsk.), kamēr pašā jaunākajā un pašā vecākajā klašu grupā 1.vietas ieņēma brāļi Šūmaheri... piedodiet, gribēju teikt...brāļi Kampari no Grobiņas komandas! Pilnie rezultāti>>


Labākie konkrētos uzdevumos:
  • Aviosatiksme Austrijā - Asnāte Laškova (DA Liepājas 5.vsk.) un Toms Akmens (Liepājas Valsts 1.ģ.)
  • Cietie rieksti - Pēteris Akmentiņš (DA Liepājas 5.vsk.)
  • Dzelzceļu tests - Līvis Lāma (Liepājas Valsts 1.ģ.) un Reinis Ronis (Grobiņas ģ.)
  • Sastrēgums - Liāna Trumare (DA Liepājas 5.vsk.) un Kristīne Saņņikova (DA Liepājas 5.vsk.)
  • Pasaules karte un Sakarīgie transporta attēli - Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.)

Skolu kausa izcīņā mājnieki - DA Liepājas 5.vidusskola - pēc neveiksmes Kurzemes ģeogrāfijas olimpiādē tomēr izlēmuši nepadoties cīņā par Kurzemes skolu kausu un neatpalikt no Grobiņas ģimnāzijas vairs ne par punktu vairāk. Patiesībā arī šoreiz Grobiņas ģimnāzija ieguva par 2 punktiem vairāk par konkurentiem, kas nozīmē, ka Liepājas 5.vidusskolas 37-galvainajam pūķim pagaidām nav tāda ieroča ko likt pretim Grobiņas "zvaigžņu izlasei" - tādiem kā Brāļiem Kampariem, Agnesei Zirnītei, Nilam Toropovam, Amandai Gaušei, Arvim Račim, Robertam Kuzminam, Zanda Litvinai un pārējiem. Neaizmirsīsim, ka grobiņiešos rit vikingu asinis (Grobiņa ar 3000 iedzīvotājiem bijusi lielākā vikingu apmetne ārpus Skandināvijas), un skandināviem, kā zināms, ir labākā izglītības sistēma pasaulē, jo sevišķi ģeogrāfijā, jo kā bez labām ģeogrāfijas zināšanām lai zina, kurp doties nākamajā sirojumā (ir pat dzirdētas runas, ka nākamais upuris būs Rīgas pilsēta, kur 15.janvārī JĢS zinātniskās konferences "svētkos" varētu tikt pie branga laupījuma - dažnedažādām vērtīgām dāvanām un diplomiem).

Dažiem dalībniekiem Excel aprēķināšanas kļūmes dēļ punktu summu sastādīja nevis visi 6 uzdevumi jeb =SUM(E2:J2), bet tikai 3 uzdevumi jeb =SUM(E2:G2) ...jūs taču saprotat par ko ir runa!? Tādēļ pēc kļūmes novēršanas ir nelielas korekcijas apbalvojamo sarakstā, un nākamajā Kurzemes JĢS kārtā (8.janvārī) vēl nesaņemtos diplomus un balvas par Transporta un sakaru ģeogrāfijā izcīnītajām vietām saņems arī:
  • Jānis Stūrmanis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) par 3.vietu 6.-9.klašu grupā;
  • Jānis Ķuņķis (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) par 1.vietu 10.klašu grupā;
  • Asnāte Laškova (DA Liepājas 5.vidusskola) par 2.vietu 10.klašu grupā.
  • Savukārt Tomam Akmenim (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) tiks biezāks diploms par 2.vietu 11.klašu grupā.
Tiksimies nākamgad - 8.janvāra kārtā "Hidroloģija" kādā pilsētā, kur ir daudz, daudz ūdens. Bet jau tagad novēlam jums tumšus un CO2 izmešiem nabagus Ziemassvētkus un daudz bruņuzivju fosīlijas Jaunajā gadā! Comments