Paziņojumi‎ > ‎

Kurzemes JĢS debijas sezonā pamatskolu grupā uzvar Irēna Atnaguzina (Liepājas 8.vsk.)

Publicēja 2011. gada 3. apr. 12:35Reinis Bērziņš

Tikai šosezon debitējusī Jauno ģeogrāfu skola vairumam kurzemnieku ir kas pavisam jauns un nepierasts. Bet ar visu jauno visātrāk aprod tieši mazuļi, kuriem, gluži ačgārni, viss pierastais liekas grūts, bet jaunais - izaicinošs. Un kuri mazuļi tad šosezon visīsākajā laikā pārtapuši par īsteniem ģeogrāfijas profesoriem?

Sezonas kopvērtējuma uzvarētājs faktiski izšķīrās pēdējā Kurzemes JĢS sezonas iekštelpu nodarbībā - Amerikas ģeogrāfijā. Būtu tikai Ieva Lanka (Liepājas Valsts 1.ģ.) nokļuvusi uz vēl vienu kārtu vairāk, un bronzas medaļas vietā tai tiktu zelts. Būtu tikai Jānis Kampars (Grobiņas ģ.) norāvis 1.vietu Amerikas kārtā, un zelts tiktu arī visas sezonas griezumā. Tomēr nekādi zelta kaldināšanas plāni šiem konkurentiem tā arī neizdevās, un par spēcīgāko Kurzemes JĢS debijas sezonas kopvērtējumā tiem nācās atzīt Irēnu Atnaguzinu, Liepājas 8.vidusskolas audzēkni.

Dižciltīgais  "olimpiskais sešinieks" noslēdzas ar vēl trijiem titulētiem dalībniekiem - Inesi Silenieci (Liepājas Valsts 1.ģ.), Kārli Kadiķi (DA Liepājas 5.vsk.) un Reini Rupertu (Liepājas 15.vsk.), kuri turklāt visi drūzmējās uz viena un tā paša - 4.vietas - pjadestāla pakāpiena, it kā nevarētu to sadalīt brālīgi un māsīgi. Turklāt ikviens no viņiem bija tikai rokas stiepiena attālumā no pjadestāla, ja ne pat zelta medaļas, jo Kārlis un Reinis pēc neveiksmīgāka sezonas sākuma sāka rādīt ar vien labākus un labākus rezultātus (kamēr sezona pēkšņi beidzās), savukārt Inese uz 2 pēdējām nodarbībām vienkārši netika, atdodot savus punktus citiem bez cīņas.

Katrs pamatskolnieks, kurš gada laikā apmeklējis vismaz pusi no Kurzemes JĢS nodarbībām, saņēma sertifikātu, ar kuru viņam tagad visas durvis būs atvērtas, un arī apkārtējie to cienīs un apbrīnos.

Tomēr pat Irēna viena nespēja uzcelt savu dzimto Liepājas 8.vidusskolu uz goda pjadestāla. Ja Kurzemes ceļojošais kauss būtu jāpiešķir pamatskolām, tad 3 spēcīgākās būtu: Grobiņas ģimnāzija, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija un DA Liepājas 5.vidusskoli, visas trīs tikai 1 punkta atstatumā viena no otras. Ja vēlaties mācīties (nevis slaistīties) jau no pirmajām klasēm - tad stājieties vienā no šīm 3 skolām, vai arī dodieties Irēnai palīgā stutēt Liepājas 8.vidusskolu. Bet ar to arī bērnība būs cauri.

Visas sezonas garumā Kurzemes JĢS piedalījušies tieši 250 dalībnieki jeb 2,6% no visem Liepājas pilsētas skolēniem.


Diemžēl 14.maija brīvdabas kārtai noteikts vecuma cenzs - piedalās 10., 11. un 12.klašu audzēkņi. Bet mazuļus gaidīsim atkal nākamajā - 2011./2012.gada - sezonā, kad jau būsiet paaugušies!

Comments