Paziņojumi‎ > ‎

JĢS nodarbības video tiešraidē

Publicēja 2014. gada 11. nov. 04:27Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 9. marts 07:15 ]
Skaties JĢS tiešraides caur YouTube/Google Hangouts visā pasaulē!
Ņemot vērā situāciju, ka ne visi ģeogrāfijas entuziasti var atļauties reizi mēnesī apmeklēt Jauno ģeogrāfu skolas nodarbības no visattālākajiem Latvijas vai pat pasaules nostūriem, plānojam uzsākt JĢS nodarbību tiešraides visā pasaulē (ar YouTube.com un Google+ Hangouts starpniecību).

Tuvāko tiešraižu kalendārs:
 • 15.novembrī (Latvijas 39.atklātā ģeogrāfijas olimpiāde) - izmēģinājuma tiešraide ar visiem varbūtējiem trūkumiem, kas vēl atklāsies. Tāpēc neiesakām pārāk paļauties, ka spēsiet pilnvērtīgi izsekot visam notiekošajam. Iesakām ik pēc dažām minūtēm pārlādēt JĢS mājaslapu (nospiežot F5 taustiņu) lai ieraudzītu, ko jaunu vēlamies jums paziņot par kādu jaunu ķibeli.
 • 6.decembrī (Militārā ģeogrāfija) - centīsimies līdz šai "pirmizrādei" novērst visas tehniskās problēmas, lai nodrošinātu jums netraucētu attālinātu dalību nodarbībā un lai jūs justos gandrīz kā klātesot auditorijā.
Tiešraides skatīšanās instrukcija:
 • Plkst.11:00 pie attiecīgās nodarbības JĢS sākumlapā parādīsies saite Tiešraide, kuru nospiežot, atvērsies YouTube.com video ekrāns. Sazināties ar žūriju un pārējiem varat, rakstot komentāru sadaļā zem šī video (tur ari centīsimies jums atbildēt). Nākotnes tiešraides meklējiet JĢS YouTube kanālā.
 • Plkst.11:15 pie attiecīgās nodarbības JĢS kalendārā parādīsies saite Uzdevumi tiešraidē, kuru nospiežot, atvērsies uzdevumu sadaļa, kurā būs atrodami jautājumu faili (DOC formātā) un uzskates materiāli (prezentācijas, attēli, video vai pat audio) bez atbildēm. Var gadīties, ka tiešraides video ekrānā nevarēsiet tik smalki saskatīt uzskates materiālus, tāpēc iesakām tos lejuplādēt pašiem uz sava datora.
 • Pēc katra uzdevuma nodošanas un slēgšanas šajā pašā sadaļā parādīsies arī atbilžu faili DOC formātā.
 • (Lai ieraudzītu jaunpievienoto saturu (jautājumu, atbilžu failus, paziņojumus), pārlādējiet savu interneta pārlūku, nospiežot F5 taustiņu.)
Vietējo ģeogrāfijas pasākumu rīkošanas instrukcija:
 • Ja esat ģeogrāfijas skolotājs vai tamlīdzīgs ģeogrāfijas pasākumu rīkotājs, varat šīs tiešraides izmantot arī savas skolas vai pagasta vietējo ģeogrāfijas pasākumu noorganizēšanai.
 • Rakstiet uz pasts@jgs.lv, lai saņemtu materiālus drukāšanai (jautājumu lapas un atbilžu lapas)! Brīdinām, ka šos sūtīsim tikai uzticamām personām un tikai noteiktos laikos pa daļām, lai nenotiktu pareizo atbilžu noplūde.
 • Šādu vietējo pasākumu rezultāti netiks ņemti vērā oficiālo JĢS rezultātu ieskaitē, tie paliek tikai un vienīgi vietējā pasākuma rīkotāja ziņā.
 • Rakstiet uz pasts@jgs.lv, ja vēlaties pats runāt JĢS tiešraidē (piemēram: sniedzot savu reportāžu no kāda attālāka nostūra, kurā organizējat savu pasākumu vai uzdodot jautājumus tiešsaistē). Līdz ar nodarbības sākumu jūs e-pastā saņemsiet saiti uz Google+ Hangouts lapu, kurā varēsiet sarunāties ar mums līdzīgi kā Skype, bet bez programmu instalēšanas (būs vajadzīgs GMail/Google konts un tīmekļa kamera ar mikrofonu).

  JĢS Latvijas 39.atklātā ģeogrāfijas olimpiāde 2014.gada 15.novembrī

Komentāri

Sīkrīka specifikāciju vietrādi URL nevar atrast
Comments