Paziņojumi‎ > ‎

Jauno ģeogrāfu skola izgaismos "Zinātnieku nakti"

Publicēja 2010. gada 21. sept. 02:27Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2010. gada 22. sept. 03:34 ]
attels/Zinatnieku_nakts_2010.jpg
Pagājušogad JĢS žūristi Zintis, Jānis, Jānis, Kristaps, Artis, Fidels un Jolanta lāpu gaismā ievadīja "Zinātnieku nakts" apmeklētājus vienlaikus tumšajā un baisajā, bet arī aizraijošajā zemes dzīļu pasaulē, bet Zinātņu akadēmijā dzirksteles šķīda, saduroties labo un ļauno spēku rādāmkokiem "Zvaigžņu karšu cīņās". Nepaliec par tumsoņu arī šajā mācību gadā tumšākajā laikā - iededz zinātnes spožo lukturi un dodies mums līdzi uz "Zinātnieku nakts" pasākumiem LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātē 24.septembrī no pulksten astoņpadsmitiem līdz tukšpadsmitiem:

Zinātnieku nakts 2010 buklets

24.septembrī vienlaikus piecās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī un arī Salaspilī - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Cilvēks, daba, klimats”.


Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Pasākums Latvijā noritēs jau piekto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļausies to Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizēs dažādus pasākumus vairāk kā 150 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni, un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar vides zinātnēm, bioloģiskās daudzveidības un klimata izmaiņu radītajām problēmām. 24.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās un uz brīdi iejusties zinātnieka ādā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumu piektdien 24.septembrī ievadīs populārzinātniskas izstādes „Smilšu graudu spēle” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās. Tam plkst.17.00 sekos zinātnes kafejnīcas pasākums Latvijas Universitātē par tēmu „Zinātne – hobijs” un plkst.19.00 zinātnes kafejnīca Latvijas Zinātņu akadēmijā, kurā diskutēs par klimata izmaiņām, to ietekmi uz Latvijas dabu un cilvēka veselību.Zinātnieku nakts laikā dažādi pasākumi notiks:
Comments