Paziņojumi‎ > ‎

Hokeja drudzis vai pavasaris galvā - Valodu ģeogrāfija

Publicēja 2012. gada 10. marts 12:13Anna Sakne   [ atjaunināja Reinis Bērziņš 2012. gada 12. marts 19:21 ]
Pavasaris galvā
Pavasaris galvā:
I wandered lonely as a cloud 
That floats on high o'er vales and hills, 
When all at once I saw a crowd, 
A host, of golden daffodils... 
/William Wordsworth, 1807/
Viena no garākajām un ātrākajā kārtām šinī sezonā. Tika veikti 9 uzdevumi, sākot ar problēmām, beidzot ar vienkāršām kārtām - nosaukt kādas tautības ir kāds slavens cilvēks, kurā valstī ir viena vai vairākas oficiālās valodas, u.c.. Sākotnēji jau likās, ka visiem jauniešiem pavasaris ir galvā, un cīņa nemaz nebūs sīva. Bet beigās ieradās jau savā ziņā laba konkurence, kur dažu labu pazīst kā raibu suni. Bija jau jāsak domāt, kur izsēdināt Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolniekus, tas liekas pārāk aizdomīgi. Notika arī nelielas cūku medības starp žūrijas locekļiem un vieniem no sīvākajiem vidusskolniekiem. Visu pasākumu bija uzņēmies novadīt Jēruma kungs ar savu sargsuni Polo.

Kā teica Gajs Jūlijs Cēzers : Veni Vidi Vici - Es atnācu, ieraudzīju un uzvarēju. To mēs varam teikt par jauno ģeogrāfu - Miķeli Rikveilu no Praulienes vsk, pierādot savu sīvāko konkurenci JĢS vecākajiem biedriem, noceļot Apsolūtā uzvarētāja titulu. Un par Cēzera teicienu varam arī teikt, ka Kaspars Ivanovs, no RV2.Ģ, ir izdarījis to pašu, jo nosaucot viņa vārdu par iegūto 2. vietu 6.-9. klašu grupā, saņēmām skaļus "Ūuuuuu". Un trešo vietu sākotnēji dalīja Tomass Andersons, kas pirmājās minutēs no pasākuma sākuma bija vienīgais no Jelgavas, un Jānis Bernāns. Diemžēl atradās neliela kļūdiņa, un Bernāna jaunskungs jaunākais nokrita uz 4 vietu atpaliekot par 2 punktiem. Bet apsveicam, balvu neatņemsim ( P.S. Iesaku uzmanīties no žūrijas locekļa M.Gaiļa)! Ar cerīgām acīm skatījās Mūrnieka jaunskungs, bet diemžēl ir palicis 5. vietā, cīnīsimies un cerēsim uz labiem panākumiem!

Runājot par cilvēka daudzumu, tad katrā vidusskolas grupā cīņa bija starp ~12 cilvēkiem, tātad, iespēja iegūt balvu bija ..... 25% :) 

Nu tad pirmais - 10. klase, 3. vietas ieguvējs tiks manīts arī šo piektdien uz Valsts ģeogrāfijas olimpiādi - Kristers Zīvers no VVĢ. 2. vietas ieguvējs Artūrs Pavlovs pārstāvot Ziemeļvalstu ģimnāziju, kas ir pat ļoti saprotams, kā nekā valodu kārta. Bet 1. vietas ieguvējs savu ievērību žūrijai radīja ar savu ID numuru un iegūtajiem punktiem kārtās, no 9 kārtām, piecās ieguva tieši 9 punktus. Vai tiešām tā ir kāda sakritība ? Visi jau baidās no 666, bet varbūt vajadzētu baidīties no 999? Ar savu reģistrācijas numuru 9 - un pirmās vietas ieguvējs Haralds Punculis (Aknīstes vsk.) . Gaidīsim šādas dīvainas sakritības arī nākamreiz :) 

Otrais - 11.klase. Varu nu teikt, beidzot arī savu konkurenci un varu parāda sievietes! 3. vietas ieguvēja Aleksandra Ševčuka no Anniņmuižas vsk., žēl jau ir, ka tikai 3. vieta, jo pirms pusdienlaika pārtraukuma, viņa savā klašu grupā bija pirmā. Bet nu ir grūti cīnīties ar diviem Robertiem. Viens ir nedaudz balamutīgs, drosmīgs izteicienos, protams arī pārliecināts par ko runā, otrs ļoti pieredzējis JĢS rindās, nelien pa vidu, kā saka, no klusajiem ūdeņiem jāuzmanās. 2. vietas ieguvējs Roberts Rasums (RV2Ģ), nu nevarētu teikt, ka vien puspunkts pietrūka, šoreiz nedaudz vairāk. Jo problēmas labāk māk risināt Roberts Georgs Fimbauers, kurš ļoti cītīgi visus gadus ir saucis savus abus vārdus.

Trešais un pēdējais -12.klase . Pirms sāku runāt par vietām, nedaudz arī atvainojos par šo klašu grupu, un varu iepriecināt vienu no divām 3. vietas ieguvējiem - Gati Štolcaru (Babītes vsk.), kurš jau otro reizi no apbalvošanas izgājis ar domīgu prātu. Atradām nelielu kļūdiņu, punktu skaits ir pielīdzinājies Riharda Landorfa (Vecumnieku vsk.) rezultātam. 2. vietas ieguvējs noteikti no Urbja arī nopelnījis kaut ko - Ēriks Cīrulis (ZVĢ). Un viss beidzot, 1. vietas ieguvējs apmulsa izdzirdot savu vārdu - Niklāvs Muzikants (NDĢ). 

Apsveicam visus ar pavasara iestāšanos un rezultātus jau var aplūkot.

Sīkrīka specifikāciju vietrādi URL nevar atrast
Comments