Paziņojumi‎ > ‎

Fotoatskats un lasāmgabals par Skrīveru brīvdabas kārtu

Publicēja 2012. gada 8. maijs 00:36Reinis Bērziņš   [ atjaunināja Dāvis Valters Immurs 2012. gada 9. maijs 15:01 ]

Virvju trase Skrīveru brīvdabā
Piedāvājam atskatu uz aizvadīto JĢS brīvdabas kārtu Skrīveros caur fotogrāfa Toma Purgaiļa fotoaparāta subjektīvo objektīvu un rakstnieces Annas Saknes objektīvo subjektu. Līdzdaliet arī jūs savus iespaidus komentāru un bilžu veidā!

Jau ierodoties Rīgas dzelzceļa stacijā bija jautājums, cik daudz būs dalībnieku. Dažiem prognozes bija ap 40, bet beigās ieradušies bija tik vien 11, žūrija no šī daudzuma neatpalika: vien 9 + suns Polo.

Ar jautājumiem, uz kurieni ved šīs kāpnes? Kad ir pirmā izrāde? Cik ilgi strādā Skrīveru saldumu veikals? Kas tas par grāvi? Un daudziem citiem jautājumiem bija saposušies vairāki žurijas locekļi. Galvenokārt un protams, ka tas bija Uldis! :) 

Šoreiz pārgājiena garums bijis paliels, bet visi ir izturējuši to veiksmīgi un veseli. Izņemot gan tikai to, kas aizbrauca pirmajā dienā. 

Daži no žūrijas locekļiem bija aizmukuši no notikuma vietas, lai redzētu "leģendāro" hokeja spēli Latvija - Krievija, pie šosejas esošajā restorānā. Lai arī spēlei nebija ne vainas, bet mūsējie zaudēja.

Kādam bija satraukums par pazudušo guļammaisu (nākamreiz pirms likšanas mašīnā ir jāapskatās, kāds tas izskatās), citus neuztrauca nekas, pat kazeņu krūmi, kad kājās bija šorti. 

Uzdevumu risināšana Skrīveru brīvdabā
Pirmoreiz JĢS ietvaros tika rīkota īpašā Skrīveru Mežonīgā nakts orientēšanās, kuru rīkoja Dāvis. Četras ar lukturīšiem un cita veida gaismekļiem bruņojušās komandas pēc pulksten 22.00 uzsāka savas gaitas pa Kalnamuižas ezera apkārtnes skaistākajiem objektiem - karjeru, priedi meža malā, elektrības stabu un malkas grēdu aiz kempinga. Pēc nedaudz vairāk kā stundas jau finišēja pirmās trīs komandas:

1.vieta "Kvēlie čupačupi" ar Tomu priekšgalā
2.vieta (neskatoties uz pāris liekiem kilometriem) "Zariņa tīms" 
3. vieta "Uzvarētāji", kuras pārstāvji nežēloja sevi un savas kājas avenājos

Tikmēr Rasuma komanda paspēja vēl divreiz šķērsot nometni un devās pēdējo trīs kontrolpunktu meklējamos, lai finišētu ne vairāk, ne mazāk kā pēc 2 stundām un varētu ļauties supermēness baudīšanai.

Apbalvojam par Brīvdabas kārtu: 
 • 10. klases skolnieku Haraldu Punculi, par vienīgo un vislabāko 1.vietu.
 • 11. klases 1. vieta Kārlim Bernānam, 2.vieta Robertam Rasumam (Ja viņš būtu piekritis žūrijas kukuļošanai hokeja laikā, viņš būtu pirmajā vieta ... tss tss ) 3.vieta Ausmai Lācei, bet vien 4.vietā paliks Māris Seržāns
 • 12.klases 6.vieta Ivaram Muzim, 5.vieta Maijai Lācei, 4.vieta Lienei Pakārklei, 3.vieta Rihardam Landorfam, 2.vieta Kārlim Alsiņam un 1.vieta Niklāvam Muzikantam. 
Bet sezonas kopvērtējumā:

Goda pjadestāls
10. klase
 

1.vieta - Kristers Zīvers (Valmieras Valsts ģ.) (478 p.)
2.vieta - Haralds Punculis (Aknīstes vsk.) (417 p.)
3.vieta - Artūrs Pavlovs (Ziemeļvalstu ģ.) (399 p.)

11.klase
1.vieta - Kārlis Bernāns (Salaspils 1.vsk.) (783 p.)
2.vieta - Roberts Rasums (Rīgas Valsts 2.ģ.) (670 p.)
3.vieta - Edgars Krastiņš (Valmieras Valsts ģ.) (601 p.)

Un pati svarīgākā 12.klase:
1.vieta - Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.) (777 p.)
2.vieta - Rihards Landorfs (Vecumnieku vsk.) (670 p.)
3.vieta - Liene Pakārkle (Ventspils 1.ģ.) (663 p.)
4.vieta - Niklāvs Muzikants (N.Draudziņas vsk.) (648 p.)
5.vieta - Ivars Muzis (Rīgas Valsts 2.ģ.) (564 p.)
6.vieta - Ēriks Cīrulis (Ziemeļvalstu ģ.) (524 p.)

Pilnie rezultāti >>

Kā jau tikai vairāk vai mazāk noskaidrots, ka pirmie trīs (Alsiņš, Landorfs un Pakārkle) izmantos iespēju ārpus kārtas iestāties LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes budžeta grupā, tad jau vajadzētu apsveikt Dāvja sekotāju draudzīgā ģimnāzista lomā -  Muzikanta jaunskungu - par iespēju līdzīgā kārtā tikt uz Vidzemes augstskolu.

Skolu kausā, visas sezonas garumā izceļoties gan ar kvalitāti, gan kvantitāti, pārcliecinoši uzvarēja Rīgas Valsts 2.ģimnāzija ar 3527 punktiem, kamēr pārējās TOP skolas nemaz nebija nosūtījušas nevienu pārstāvi, lai saņemtu medaļas:  Jelgavas Spīdolas ģimnāzija - sudraba medaļu (2908 p.), Valmieras Valsts ģimnāzija - bronzu (2819 p.), bet Ziemeļvalstu ģimnāzijas kartupeļu medaļu (2665 p.) savāca izbijusī ziemeļniece - žūriste Anna..

No rīta cilvēki, klusi un mierīgi cēlās, nebija arī pārāk lieli pasēdētāji, miskastes arī nebija sataisītas kur nebija, arī neviens netika slīcināts blakus esošajā ezerā.

Zirnekļa tīkls
Zābaka mešanas čempionātā:

 • Meiteņu grupā bija 4 dalībnieki: 1.vieta - Ausma Lāce, 2.vieta - Maija Lāce, 3.vieta - Liene Pakārkle un 4.vieta - Mārcis Gailis.
 • Puišu grupā dalībnieku bija daudz vairāk: 1.vieta - Niklāvs Muzikants, 2.vieta - Rihards Jērums un 3.vieta - Rihards Landorfs, bet pirmo vietu no beigām ar diviem metieniem pa 1 metram izcīnija Alsiņa jaunskungs.
Komandu "rīta rosme"

Bija divas komandas: dzeltenā ("Uzverētaji)" un sarkanā jeb Mārča Gaiļa memoriālā komanda, kas sekoja savas komandas garīgā līdera izvēlētajām krāsām.

Pie klasiskās vārdu spēles, kur, nerunājot bet dodot zīmes priekšā esošajam komandas biedram, uz muguras ir jānodod vārds. Pirmo vārdu atminēja pareizi, bet otro vārdu abām komandām neizdevās nodot pareizi līdz galam (dažam labam no Ulda teiktā "Daulagari" sanāca nekas cits kā "Palagi").Tāpēc rezultāts bija neizšķirts.

Komandu stafetes
Lapas - uz zemes ir noliktas 36 kartītes, viena puse dzeltena, otra sarkana. 2 min ir jāgriež uz riņķi savas komandas krāsa, cik būs sagrieztas, kad laiks beigsies. Ar 19 kartiņām uzvarēja dzeltenā komanda. 


Lai nebūtu jāšpiko un interesantāk, tālākā trase vijās apkārt ezeram, un katra komanda gāja no savas puses.

  Dzeltenā komanda
 Sarkanā komanda
 Zirneklis + -
 Sala + -
 Tents + -
 Šņore + -
 Virve - +
 Zvani - +
 Telts - +

Uzvarēja dzeltenā komanda: Alsiņš, Armands, Landorfs, Rasums, Sanita, Pakārkle un Bernāns. 

Miss un Misters nominācijas
Par nominācijām:

 • Kā Uldis teica: "Neveiksmīgākais ir tik neveiksmīgs, kad par diplomu nesaņem", tādēļ šīs nominācijas ieguvējs netiek atklāts.
 • Viduvējības nominācijas ieguvēji bija aizbraukuši prom, tādēļ viņi arī nesaņem savu balvu. 
 • Cundura nominācijā jau ir 3kārtējs laureāts (turklāt pēc kārtas) ir Mārcis Gailis (Āzijas bukmeikeru kantori jau izsludinājuši likmes uz to, vai Mārcis no troņa tiks gāzts)
 • Zaļās zemes ķēniņš ir Kārlis Alsiņš.
 • Latvietis praktiskais ir Jānis Zariņš.
 • Atraktīvākais ir Roberts Rasums. 
 • Visbeidzot, JĢS Miss un Misters ir Liene Pakārkle ar Niklāvu Muzikantu!!! 

Sīkrīka specifikāciju vietrādi URL nevar atrast

Comments