Paziņojumi‎ > ‎

Atskats uz Jaunā gada sākumu Jauno ģeogrāfu skolā

Publicēja 2012. gada 20. febr. 15:36Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2012. gada 5. marts 18:59 ]

Kopš Reinis mūs ir pametis jaunā gadā skaistāku un aukstāku  iemeslu dēļ. Mums ir izpalicis nedaudz žurnālistiskais atskats. Šinī gadā jau ir bijušas divas JĢS kārtas un viena KJĢS kārta.

Zinātnisko darbu konference

Vispirms sāksim ar visnopietnāko daļu, Zinātniskajiem darbiem, kas notika 14.janvārī. Bija tika daudz dalībnieku, kā sen nav bijis.

Katrā frakcijā bija pa 15 vērtējamiem darbiem. Šī iemesla dēļ, apsveram nākamgad ieniegt darbus 2 dienas iepriekš.

Šogad izteikti tika aizstāvētas vai pastāstāstītas interesantas lietas par dažādām nācijām – par čigāniem Latvijā (Natālija Misiņa) , par Baltkrieviem Jelgavā (Edgars Labors) un  par Baltijas somiem (Ēriks Cīrulis).

Par valodas attīstību jeb par to kāda kļūst jauniešu latviešu valodas zināšanas mūsdienās „Slengu vietvārdi Rīgā”.

Tika arī ģeogrāfija parādīta no sportiskās puses – Airēšanas ģeogrāfija Baltijā (Alise Gau) un Sporta karšu attīstība laika gaitā (Toms Grende).

Cilvēku  ģeogrāfijas frakcijā bija divas 3.vietas, vienu no tām ieguva Edgars Labors ar savu darbu par baltkrieviem Jelgavā un otru Evelīna Tīrumniece par „Iedzīvotāju nodarbinātību”. Ar savu papildu darbu un palīdzību jaunākiem skolniekiem 2.vietu ieguva ventspilniece Liene Pakārkle par savu darbu „Skolēnu zināšanu un prasmju pārbaude dabas zinībās”.  Ar nelielu humora pieskārienu, bet pilnā nopietnībā pirmo vietu cilvēka ģeogrāfijā ieguva Rihards Landorfs no Vecumnieku vidusskolas ar savu darbu „Karikatūru izmantošanas iespējas ģeogrāfijas mācību stundās”.

Ne mazākas jautrības un cīņas notika dabas ģeogrāfijas frakcijā.  Parasti daudz jautājumus uzdod sievietes pa lietu un ne par lietu. Bet šoreiz viss mainās, ar saviem daudzajiem un nogurdināmajiem jautājumiem bija izteikti vīrieši. Ar iespējamo apvienošanu iegāst citus cilvēkus - Roberts Rasums un Ivars Muzis, ar savu nopietno  FIB skatienu – Kārlis Bernāns un cilvēks, kuru ir tik grūti iebietēt pat pašam Akmenim – Kārlis Alsiņš.

Dabas ģeogrāfijā visi darbi bija saistīt ar Latviju vai kādu pat konkrētu Latvijas vietu, piemērām,  Jelgavas parki, Šampētera mežs, Inčukalns, Ozolnieki, Valdeka, Salapils, u.c..

Vajadzētu paslavēt divus pamatskolas  ZPD daībniekiem – Lauri Krauzi (ZVĢ) un Valteru Aišpuru (RV2Ģ), darbi bija interesanti , bet stāvēt līdzās vidusskolniekiem ir ļoti grūti. 

Dabas ģeogrāfijā 3.vietu ieguva cilvēks ar FIB skatienu Kārlis Bernāns ar savu darbu „Salaspils novadā sastopamie ieži un nogulumi”. Šoreiz cilvēku ģeogrāfijā 2.vietu dala trīs cilvēki - Ilze Bērziņa (iespējams vietu ieguvusi, jo ir AB māsīcas meita) ar darbu „Valdekas pils vēsture un attīstības perspektīvas”,  un dvīņu māsas Marika un Sigita Raguckas – Ragovskas, kas apvienojušas spēkus sarakstījušas grāmatu „Ozolnieku novada ģeogrāfiju”.  Bet nu cilvēks, kuru nevar iebiedēt ar Akmeni rokās 1.vietu cilvēku ģeogrāfijā ir ieguvis Kārlis Alsiņš ar savu par klimatiskajiem raksturojumiem Aizputē un jau vairākus gadus aktuālāko tēmu globālo sasilšanu.

Komandu mači

Pirmo reizi JĢS žurijai bez pašajiem galvenajiem un gudrajiem prātiem bija jāveic neiespējamā misija KJĢS janvārā kārtā – KOMANDU MAČI.

Tā kā šāda veida kārta tika veidota pirmo reizi, ir jāsaprot neveiklās situācijas un neizdomātās lietas līdz galam. Bija arī pie vainas lielais ziemas aukstumiņš, kas atnāca nemanot arī siltajā, bet vējainajā Liepājā.

Skolotājas zvanījās un centās noskaidrot, kur ir palikuši viņu pamatskolnieki, bet beigās izdevās viss laimīgi un veiksmīgi.

Gudrākie salikuši savas galvas kopā cīnījās intensīvi par pirmo vietu.

Fotogalerijas: Komandu mači Rīgā | Komandu mači Liepājā | Zinātnisko darbu konference


Comments