Paziņojumi‎ > ‎

Ar Vides olimpiādi pamatskolnieki pieliek zaļu punktu Kurzemes JĢS 2011./2012.gada sezonai

Publicēja 2012. gada 24. apr. 05:54Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2013. gada 21. janv. 12:54 ]

Pulkstenis jau sen pāri desmitiem, bet "degvielas kapsētas" aizvien dus savās garāžās. Tikmēr agrie rīta skolēni kā svētceļnieki soļo kājām, min divriteņus vai spiežas sabiedriskajā transportā plecu pie pleca ar pārējiem zaļi domājošajiem, kas dodas uz Kurzemes atklāto vides olimpiādi draudzīgi aicinošajā Liepājas pilsētas 5.vidusskolā.

Jaunākie sabiedriskā transporta pasažieri, kas Kurzemes Jauno ģeogrāfu skolā piedalīsies tikai pirmo reizi jau sačukstas: "Vides olimpiāde? Ko mēs, bērni, tur darīsim? Riepas sakursim? Atkritumus mežā gāzīsim? Kūlu aizdegsim?""Par to jūs, knauķi, tikai mīnus divus punktus dabūsiet! Gluži pretēji! Mēs domāsim, kā šo vidi nākamajām paaudzēm saglabāsim!" mazajiem uzburkšķ medaļām apkāries veterāns no 12.a klases.

REZULTĀTI

Lūk, kā viņi domāja par vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm (labākie atsevišķos uzdevumos):
  • Kurzemes kartē - savā reģionā visas vides problēmas no galvas prata nokartēt Kārlis Kadiķis (DA Liepājas 5.vsk.) un Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.). Ja nu Liepājas Vides reģionālajai pārvaldei vajag jaunu direktoru, tad zināsiet, kur to meklēt.
  • Pasaules kartē - jau globālā mērogā vides pērles un zaņķus kā uz delnas spēja saredzēt Dmitrijs Jerohnovičs (Liepājas A.Puškina 2.vsk.) un Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.), kas vienmēr ir bijis nepārspējams kartogrāfs.
  • Vidrūpes (skatīt prezentāciju | jautājumus & atbildes) - visvairāk norūpējies par savas sugas izdzīvošanu bija Sarkanajā grāmatā ierakstītais Reinis Ronis (Grobiņas ģ.).
  • Vides inženierijā (skatīt jautājumu attēlus | atbildes) - savus vides megaprojektus sekmīgāk izdevās realizēt abiem DA Liepājas 5.vidusskolas inženieriem: Edgaram Medniekam un Edijam Lundbergam.
  • Aizsargājamās dabas teritorijās - it visās pats savu kāju bija spēris Andris Šnipkis (DA Liepājas 5.vsk.), tajā skaitā stingrā lieguma zonās, kur savu kāju nemaz nedrīkst spert.
  • Vides bilžu visprasmīgākās fotoekspertes bija fotogēniskās Valērija Podgaļska (Liepājas 3.psk.) un Amanda Gauše (Grobiņas ģ.), kā arī Dmitrijs Jerohnovičs (Liepājas A.Puškina 2.vsk.), kurš acīmredzot sēdējis starp abām jaunkundzēm, uzmetot aci viņu daiļajam rokrakstam pareizo atbilžu ailītēs (vai varbūt tieši otrādi). Bet varbūt tomēr galu galā jāatzīst, ka mums ir trīs neatkarīgi vides eksperti.

Un kas no vides saglabāšanas sanāca dienas beigās (labākie savās klašu grupās):
  • Pamatskola: 1.vieta - Reinis Ruperts (Liepājas 15.vsk.), 2.vieta - Edgars Zīle (Grobiņas psk.), 3.vieta - Kārlis Kadiķis (DA Liepājas 5.vsk.)
  • 10.klase: 1.vieta - Emīls Mārcis Ronis (Grobiņas ģ.), 2.vieta - Sintija Petrovska (Liepājas 8.vsk.) un vēl viena 2.vieta - Jēkabs Stūrmanis (Liepājas Raiņa 6.vsk.)
  • 11.klase: Dmitrijs Jerohnovičs (Liepājas A.Puškina 2.vsk.), 2.vieta - Amanda Gauše (Grobiņas ģ.), 3.vieta - Ingus Egle (Grobiņas ģ.)
  • 12.klase:  Pirms sāku rakstīt 12.klases grupas rezultātus. Vai Jums nešķita, ka klasēs bija iestājies patīkams miers un klusums. Nebija ne bļaušanas, ne strīdēšanos uzdevumu pildīšanas laikā. Pat skolotājas gāja un brīnījās par patīkamo klusumu!!! Bet kur tad palicis Akmens? Aizskalots jūrā? Tatad: 1.vieta - Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.), 2.vieta - Andris Šnipkis (DA Liepājas 5.vsk.), 3.vieta - Lauris Rutkis (DA Liepājas 5.vsk.)
Absolūtais uzvarētājs:  "mazpazīstamais" "debitants" Kārlis Alsiņš (Aizputes vsk.)

KURIOZI

Daudziem šķita nogurdinoša un gara šī kārta, bet tas tikai tāpēc, ka labošana ievilkās jūsu uzjautrinošo atbilžu dēļ:

Jautājums: Kāpēc skursteņus ceļ tik augstus?
Atbilde: Lai nekaitētu sabiedrībai.
Atbilde: Lai kaitīgie izmeši nonāktu nevis atmosfērā, bet pa taisno kosmosā.

Jautājums: Kāpēc, mazvēja laikā izslēdzot vēja ģeneratorus, samazinās sikspārņu bojāeja?
Atbilde: Sikspārņiem mazvēja laikā ir pārāk karsti, ja negriežas ventilatori.
Atbilde: Citādi sikspārņi sāk cīnīties ar vējdzirnavām.

Jautājums: Kā akmens laikmeta cilvēki, izmedījot lielos zālēdājus, netieši iznīcināja arī zobenzobu tīģeru populāciju?
Atbilde: Zobenzobu tīģeri nebija redzējuši cilvēkus, tādēļ tie izbijās un muka projām, bet uzskrēja virsū mamutu baram, kas tos iznīcināja.

Jautājums: Nosauc argumentus par labu iekšdedzes dzinēja automašīnu un elektromobiļu vides draudzīgumam.
Atbilde: Benzīna krājumi drīz izsīks, bet elektrība ir neizsmeļama.


17.gadsimta admirālis un gleznotājs Reinas princis Ruperts reinkarnējies Reinī Rupertā, Liepājas 15.vidusskolas skolēnā.

SEZONAS NOSLĒGUMS PAMATSKOLNIEKIEM

Labākie pamatskolnieki Kurzemes JĢS 2011./2012.gada sezonas kopvērtējumā:
1.vieta - Reinis Ruperts (Liepājas 15.vsk.) - pēdējā kārtā tikai par 1 punktu izrāva uzvaru pret savu sīvāko konkurentu (401:400).
2.vieta - Jānis Kampars (Grobiņas ģ.) - varbūt arī būtu saglabājis uzvaru, ja jaunā sistēma nebūtu ļāvusi 1 vājāko iekštelpu kārtu norakstīt uz force majeure atgadījumiem (gripu, kāzām, Nobela balvas pasniegšanas ceremonijām u.tml.), jo Jānis no saviem lielākajiem konkurentiem vienīgais bija apmeklējis pilnīgi visas sezonas nodarbības.
3.vieta - Kārlis Kadiķis (DA Liepājas 5.vsk.) - visas sezonas garumā viennozīmīgi bija lielākais starp mazākajiem ģeogrāfiem.


Apsveicam jauniešus, kas ieguvuši sertifikātus par šīs sezonas nodarbību regulāru apmeklēšanu un sekmīgiem rezultātiem: Edgars Zīle, Elvis Svitiņš, Lāsma Lūcija Vēbere, Jānis Petrēvics, Jevgēnijs Pipčenko, Valērija Podgaļska, Elvīra Liepiņa, Ralfs Sils, Artūrs Karanevskis, Alvīna Jaremčuka, Viktorija Gravšina, Frols Ļapins, Artis Zars, Alīna Isajenko, Leonīds Dišlovojs, Aivis Sils, Jānis Kampars, Jānis Stūrmanis, Dženeta Kukuka, Jana Švidčenko, Marija Safjanova!

Un liels paldies Liepājas skolu skolotājām un Grobiņas ģimnāzijas skolotājai par lielisko atbalstu darbu labošanā! Cerams, ka pēc šis sezonas, arī jaunie studenti pievienosies burvīgās Kurzemes Jauno ģeogrāfu žūrijas pulciņam. 

Bet ar vidusskolniekiem vēl tiksimies 12.maijā Brīvdabas pasākumā Bernātos. Gaidiet paziņojumu ar precīzāku Brīvdabas norises plānu JĢS mājaslapā)! Bet nevajadzētu ierasties ar tādu domu, ka pēc iespējas ātrāk dosimies prom, jo tas vienkārši nebūs iespējams.


Sīkrīka specifikāciju vietrādi URL nevar atrast
Comments