Paziņojumi‎ > ‎

23.septembrī Ģeogrāfijas fakultātē "Zinātnieku nakts" bankets*

Publicēja 2011. gada 19. sept. 09:12Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2011. gada 19. sept. 09:52 ]

Šopiektdien (23.septembrī) visi laipni aicināti uz LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes 403.auditoriju (4.stāvā), kur no 18:00 līdz 23:00 norisināsies "Zinātnieku nakts" bankets.*

* Tiem cītīgajiem lasītājiem, kas tomēr aizlasījušies tik tālu līdz pat šai rindkopai, jāatklāj, ka banketa vietā patiesībā notiks Jauno ģeogrāfu skolas karšu cīņas, foto un video viktorīnas, ātrumdueļi u.c. formātu erudīcijas un asprātības konkursi.

Tāpat Ģeogrāfijas fakultātes telpās notiks arī citi pasākumi:
  • 310., 311. un 313.telpās pasākums „3D ģeogrāfija” - stereogrāfija kā pasaules  uztveres  veids,  stereo  attēli  un  aerofotogrāfijas  skatā  caur stereoskopu, digitāla attēlu pārveide 3D – anaglifi, 3D vizualizācija – reljefs, dažādas virsmas, LiDAR un citu lāzerskeneru dati.
  • 204. un  308.telpā  aktivitātes: Cik  ciets  ir  ūdens Tavā  mājā?  Nosaki nitrātu  saturu  dārzeņos.  Pētījumi  un  videi  draudzīgu  krāsvielu izstrāde laboratorijas apstākļos.
  • 308.telpā „Ķīmiskās analīžu metodes, kuru pamatā ir krāsu reakcijas”.
  • 404.telpā “Veģetācijas izmaiņas cauri gadu tūkstošiem”.
  • 216., 209. un 121. telpā “Ģeologi par ūdeņiem, klimatu un ķīmiju”: no Kvartāra  līdz Kembrijam - Latvijas ūdeņu daudzveidība - izgaršo un pa-gatavo pats, “Ģeoloģiskais zāģis”- sagriez akmeni pats! Datormodeļi: ielūkojies Zemes dzīlēs un nākotnes klimatā! Fiziskais pazemes ūdeņu modelis (kas ir  pazemes ūdeņi, kā tie rodas, kur tie paliek?), Geizeri Latvijā – fiziskais geizera modelis (kā rodas un kas notiek geizeros?), videoreportāža: „Viens gads vienā minūtē”.
  • 313.telpā „Slēptie draudi Tavā vannas istabā”.
Par pārējiem "Zinātnieku nakts" pasākumiem, kas norisināsies arī citās LU fakultātēs, citās iestādēs un pat citās pilsētās (Salaspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Valmierā) - lasiet "Zinātnieku nakts" bukletā.


Ċ
Reinis Bērziņš,
2011. gada 19. sept. 09:48
Comments