Paziņojumi


Tu jau zini, jaunais ģeogrāf, par ko ir runa...

Publicēja 2017. gada 10. apr. 01:15Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 12. apr. 22:13 ]

Vai Tu zini kas rīt par dienu???!!!...

Tu noteikti uzminēji, jo Torņakalna Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā rīt notiks jau 34.Valsts Ģeogrāfijas Olimpiāde. Uz pēdējo posmu pulcēsies vairāk kā 80 Latvijas gudrāko jauniešu, tāpēc šajā ziņojumā tieši viņiem (starp kuriem Tu, dārgais lasītāj, visdrīzāk esi) vēlamies atgādināt...
Nobruņojieties ar:
>Kancelejas piederumiem. Kādi vien ienāk prātā... Vienkārši samet penāļus somā.
>Kalkulatoru, kas nav viedierīce.
>Kāds ūdens un konfektes arī noderēs. Par pusdienām arī protams neaizmirstam.
>Cietu paliktni, gadījumiem, ja nonāksiet bez-galda situācijā (mūsu ģenerālštāba laboratorijas speciālisti uzskata, ka šī prognoze šogad varētu būt 100% nekļūdīga).
>Pacietību.Tikpat cietu kā paliktnis (vēlams pirms izmantošanas pārbaudīt pēc Mosa skalas).
>Atbilstošu apģērbu olimpiādes pirmajā dienā (būs jāiet ārā, iespējams arī pa to nelabvēlīgāko segumu, uzvalkus atstājam 12.aprīlim).
>Anti-nokrišņu aprīkojums. Gan sev, gan rakstāmpiederumiem un papīram. Lai nav ar gludekli jābraukā pa lietus sakošļātām lapām, pat ja lielākajā daļā gadījumu tās būs jūsu asaras. Arī kāda siltāka apģērba neliela rezerve, ja nu paliek vēsāks (jā, ARĪ LIETUS GADĪJUMĀ (kā to rāda laika prognoze) LAUKA DARBI NAV IZSLĒGTI, ja vien nokrišņu daudzums nesasniedz slīkšanas draudu apmērus).

Tev vēl ir mazāk kā 24 stundas, lai mācītos un klausītos Latvijas Radio. Ko Tu vēl gaidi!!!???

P.S. Žūrija šogad ir sagatavojusi ļoti sevišķus pārsteigumus arī visizsmalcinātākajiem ģeogrāfijas gardēžiem. Koncepti, tēmas un ekstravaganti vārdi, kas pacels šo "ģeogrāfijas spēli" vēl nebijušos augstumos.

P.S.S. Mūzika noskaņai. - https://www.youtube.com/watch?v=zZaQ9h14Ruw

Attēlā - Kā gatavoties saulainai olimpiādes dienai (augšā) un kā ļoti lietainai (apakšā)...
 Attēlā - kā gatavoties saulainai olimpiādei (augšā) un kā lietainai (apakšā).

Mūsu štāba gaišreģi ir ieguvuši arī vīziju par to, kāda izskatīsies rītdienas olimpiāde...
Mūsu štāba gaišreģi ir ieguvuši arī vīziju par to, kāda izskatīsies rītdienas olimpiāde.XXXIV ģeogrāfijas valsts olimpiādes III posms tuvojas

Publicēja 2017. gada 9. apr. 01:37Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 9. apr. 01:39 ]


Valsts ģeogrāfijas olimpiāde notiks 2017.gada 11.-12.aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1.

Uzdevumu izpildei nepieciešams: pildspalva, zīmulis, lineāls (līdz 30 cm), kalkulators (neder mobilais telefons), krāsu zīmuļi, cietā pamatne (dēlītis) lauku darbiem.

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem olimpiādes dalībnieks pirms olimpiādes uzrāda olimpiādes vadītājam personu apliecinošu dokumentu.

Ar dienas kārtību var iepazīties šeit.

Tiešraide no 11.marta Skolu komandu olimpiādes

Publicēja 2017. gada 9. marts 07:51Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2017. gada 9. marts 07:54 ]

Skaties JĢS tiešraides caur YouTube/Google Hangouts visā pasaulē!
Ņemot vērā reālo Latvijas situāciju ar aizputinātajiem Latgales ceļiem, applūdušajiem Zemgales ciemiem, slēgtajiem Kurzemes dzelzceļiem un piespiedu došanos peļņā Īrijā, kādēļ ne visi skolēni var reizi mēnesī nokļūt uz Jauno ģeogrāfu skolas nodarbībām, plānojam atsākt  pirms 3 gadiem jau izmēģināto JĢS nodarbību video tiešraidi visā pasaulē (ar YouTube Live starpniecību). Tādējādi ikviens varēs noorganizēt mini-olimpiādi pat visattālākajā lauku skolā (ar interneta pieslēgumu), pēc katra tiešraidē nolasītā uzdevuma savācot un izlabojot savu skolēnu darbus. Vai varbūt pats savā lauku mājā pārbaudīt tikai savas zināšanas.

Tiešraides skatīšanās instrukcija:
 • Pirms kārtējās nodarbības www.jgs.lv sākumlapā (vai kanālā youtube.com/JgsLv) ieraudzīsiet saiti vai saiti tiešraide, kuru nospiežot, atvērsies video ekrāns ar komentāru sadaļu (kurā centīsimies atbildēt uz jūs interesējošiem jautājumiem), kas parādīs līdz tiešraides sākumam atlikušo laiku (tāpat kā visas JĢS nodarbības tās sākas attiecīgajās sestdienās plkst.11:00).
 • Spiežot uz blakus saites uzdevumi (būs), atvērsies uzdevumu mape, kurā pirms katra uzdevuma ielādēsim jautājumu lapas un uzskates prezentācijas, bet pēc uzdevum pildīšanas kontrollaika beigām turpat parādīsies arī pareizo atbilžu lapas.
 • Vismaz pirmajā reizē tomēr nevaram garantēt, ka šajā mapē patiešām būs laicīgi ielādēti visi uzdevumu faili, tāpēc drošāk pašam paņemt tukšu papīra lapu, vērot video ekrānu, klausīties runātājā un rakstīt savas atbildes).
 • Pēc nodarbības noslēgšanās visi uzdotie uzdevumi ar pareizajām atbildēm tiks publicēti šajā mapē: https://drive.google.com/open?id=0B-4tyZ5PxFlrS3o0b2tsT3U0a3M (sakārtojiet pēc nosaukuma vai datuma - failu nosaukumiem jāsākas ar “2017 Komandas - …”.

Latvijas skolu komandu ģeogrāfijas olimpiāde Rīgā 2017.gada 11.martā


Komentāri

Mūsdienu ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāji un pāris kuriozu

Publicēja 2017. gada 4. marts 14:20Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 6. marts 10:04 ]

Mocības galā, diploms rokā - par absolūti labāko rezultātu Mūsdienu ģeogrāfijas olimpiādē - Kārlim Zaueram no Grobiņas ģimnāzijas.
Par visjaunākajiem laikiem laikam vislabāk zinās visjaunākie ģeogrāfi?! Ar tādu hipotēzi laidām pasaulē Kurzemes JĢS vēl nebijušu tēmu - "Mūsdienu (jeb aktualitāšu) ģeogrāfiju", kur neviens no klātesošajiem vairs nevarēja aizbildināties ar iebildi, ka es takš tad vēl nebij' dzimis. Lūk arī paši labākie, kas zina, kas šobrīd notiek pasaulē:

Pamatskolu grupā:
1.vieta - Roberts Cinkus (Liepājas 15.vsk.)
2.vieta - Dāvis Eleris (Liepājas Valsts 1.ģ.)
3.vieta - Kirils Podgaļskis (Liepājas 7.vsk.)

10.klašu grupā:
1.vieta - Viesturs Trumars (Grobiņas ģ.)
2.vieta - Elza Indra Enkūzena (Liepājas Valsts 1.ģ.) 
3.vieta - Alberts Mihņenoks (Liepājas Valsts 1.ģ.)

11.klašu grupā:
1.vieta - Elvis Bekmanis (Liepājas Valsts 1.ģ.)
2.vieta - Jānis Jēkabs Stieģelis (DA Liepājas 5.vsk.)
3.vieta - Alīna Kuprijašova (Liepājas 7.vsk.)

12.klašu grupā:
1.vieta - Kārlis Zauers (Grobiņas ģ.)
2.vieta - Elgars Veigelts (Aizputes vsk.)
3.vieta - Arta Gribēna (Liepājas Valsts 1.ģ.)

Kā vēlāk izrādījās, absolūtais uzvarētājs Kārlis Zauers (ar 82,5 punktiem) starta līniju šķērsojis jau pāris gadu agrāk par starta šāvienu viņa jaunākajam tuvākajam sekotājam Viesturam Trumaram (ar 75,5 punktiem) un efektīvi izmantoja savu handikapu (to, ka visjaunākajos laikos padzīvojis mazliet ilgāk par pārējiem). Taču nākamreiz centīsimies šādu aizliegto paņēmienu patiešām aizliegt - vairs nekādu falšstartu: agrāk par pārējiem piedzimt vairs nebūs ļauts. Kaut gan vēl jāpagaida, kad Viesturs būs Kārļa vecumā (palīdziet man sarēķināt, kad tieši tas notiks), tad gan viņi būs līdzvērtīgi pretinieki.

Uz tikšanos 22.aprīlī - Australāzijas ģeogrāfijas olimpiādē - par Dienvidaustrumāziju, Austrāliju un Okeāniju, kas būs šīs sezonas noslēguma nodarbība, kur apbalvoti sezonas gaitā labākie skolēni un tiks pasniegts arī ceļojošais Kurzemes skolu kauss (šobrīd vadībā Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, kurai uz papēžiem min Grobiņas ģimnāzija ar namamāti Draudzīgā Aicinājuma Liepājas 5.vidusskolu). Pilnie rezultāti >>

Pāris kuriozu:
 • Jautājumā "Kas ir Hamas?" vairāki pārliecināti atbildēja "Ēdiens no turku zirņiem", kamēr citi vēl šaubījās, ka varbūt tomēr "Palestīniešu dievs" vai "Jūdaistu svētie raksti".
 • Kāds tautiski noskaņots dalībnieks visas savas uzdevumu lapas bija izgreznojis ar auglības simbolu - Jumi, diemžēl tas viņam nenesa auglīgus punktus.

2017 Mūsdienu ģeogrāfija Liepājā, Tāšos un Lielciecerē


Pieteikšanās Latvijas VI skolu komandu olimpiādei 11.03.2017

Publicēja 2017. gada 20. febr. 12:19Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināja Reinis Bērziņš 2017. gada 9. marts 07:14 ]

Paziņojums: Uz 11.marta "Komandu mačiem" paņemiet līdzi arī krāsu zīmuļus (vismaz 6 krāsas),1 lineālu un 1 kalkulatoru vai viedtālruni ar kalkulatoru uz komandu! Nē, izmēram nav nozīmes, jo mēs nerīkosim sacensības, kuram visgarākais lineāls - pietiks kaut vai ar 10 centimetriem. Tikai pamēģiniet nepaņemt...


2017. gada 11.martā LU Dabaszinātņu fakultātē plkst.11:00 (reģistrācija no plkst.10:00) jau sesto gadu pēc kārtas notiks Kurzemes skolu komandu olimpiāde, kurai pieteikties varat šīs lapas apakšā (iepriekš izlasot šausmīgi garlaicīgo nolikumu):

Skolu komandu olimpiādes nolikums:

1. Komandā ir 4 skolēni no vienas skolas, no kuriem vismaz 1 ir pamatskolnieks. Ja attiecīgajā skolā pamatskola neietilpst (piemēram, tehnikumā), tad pamatskolnieku var aizstāt ar 10.klases skolnieku. Ja pamatskolnieku nekādi neizdodas atrast, žūrija var atļaut startēt nepilnā sastāvā (piemēram, trijatā).
2. Katru skolu var pārstāvēt neierobežots komandu skaits.
3. Internetā ieteicams pieteikt gan pilnu, gan nepilnu komandu, gan individuālus dalībniekus, trūkstošos dalībniekus pievienojot līdz pat 20 stundām pirms komandu olimpiādes sākuma (t.i. līdz attiecīgās piektdienas plkst.15:00), bet drīkst ierasties arī internetā nepieteikušies. Pēc tam žūrija nepilnajām komandām trūkstošos dalībniekus pievienos pati un no individuālajiem dalībniekiem izveidos jaunas komandas (t.sk. jauktās skolu komandas un nepilnās komandas).
4. Katra komanda no sava vidus ieceļ kapteini, kas kalpo kā komandas oficiālais pārstāvis reģistrējoties/atzīmējoties un sarunās ar žūriju. Uz visām uzdevumu lapiņām jāuzraksta kapteiņa numurs (tas pats dalībnieka numurs, kādu tas lietojis iepriekšējās Jauno ģeogrāfu skolas kārtās). Uz vietas izlozētajām komandām kapteinis tiek izlozēts.
5. Katra komanda izvēlas nosaukumu (līdz 30 rakstu zīmēm). Žūrija patur tiesības mainīt nosaukumu, ja tas kādu iemeslu dēļ liekas tai nepieņemams.
6. Dalības maksu samaksā kapteinis par visu komandu: 5€ par pilnu un šeit internetā reģistrētu komandu, savukārt visādu pārējo (nepilno, iepriekš nereģistrēto vai tādu, kurām jāveic izmaiņas sastāvā) kapteinis aizpildīs īpašu komandas pieteikšanas/grozīšanas veidlapu un iesniegs reģistrācijā klātienē, samaksājot par katru dalībnieku pilnu dalības maksu - 1.50€.
7. Skolu komandu olimpiāde sastāv no vairākiem uzdevumiem, kuru risināšanas laikā vienas komandas dalībnieki drīkst sačukstēties, kas turpretim aizliegts dažādu komandu dalībniekiem. Jautājumi uzrakstīti uz izdalītām lapām, demonstrēti uz mediju projektora vai nodiktēti. Komandai jāraksta savs nosaukums uz dalībnieku lapām, jāseko līdzi instrukcijām par uzdevumu saņemšanu, izpildi un nodošanu.
8. Sezonas punkti tiek rēķināti tieši tāpat kā parastajā kārtā (proti, katrs uzvarētājkomandas dalībnieks saņem 100 sezonas punktus, un viņu skola 4x100 sezonas punktus, bet, ja šajā komandā ir tikai 3 šīs skolas pārstāvju, tad attiecīgi skola saņem 3x100 sezonas punktus).

Komandu pieteikšanās tabula (spiediet šeit, lai atvērtu tiešsaistes tabulu, kurā līdz 10.marta plkst.15:00 jāieraksta TIKAI komandas dalībnieku numuri, komandas nosaukums un, ja komanda nav pilnībā nokomplektēta, tad komentāru stabiņā arī norādījumus, kādu komandas dalībnieku vēlaties savervēt u.tml., bet, ja vairāki lietotāji skata šo tabulu vienlaicīgi, viņi var arī "čatot", spiežot uz "1 cits skatītājs" tabulas augšējā labajā stūrī). Jaunie dalībnieki, kam vēl nav numura, lapas apakšā nospiedīs lapu (sheet) "Skolēni" un ierakstīs savu vārdu attiecīgās klašu grupas tukšajās ailītēs, un tad savu jauniegūto numuru izmantos tālāk lapā (sheet) "Komandas". Ja pašiem nesanāk, sūtiet savas komandas datus uz e-pastu bargajai žūrijai pastsjgs.lv, kas jūs piereģistrēs.

Pieteikšanās Latvijas VI skolu komandu olimpiādei 11.03.2017 Rīgā

Latvijas ģeogrāfijas kārtas uzvarētāji un viņu smieklīgākās atbildes

Publicēja 2017. gada 20. febr. 11:21Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 21. febr. 09:50 ]


Pat ronim jāsmejas!
2017.gada 18.februārī ar sarkanām Donalda Trampa atbalstītāju naģenēm galvā un devīzi "Let's make America Latvia great again!" ("Pataisīsim vēlreiz Ameriku Latviju dižu!") noslēdzās Latvijas ģeogrāfijas kārta LU Dabaszinātņu fakultātē Torņakalnā. Dižākie no dižākajiem:

Pamatskolu grupā
1.vietā - Ritvars Roberts Rudzītis no Ziemeļvalstu ģimnāzijas
2.vietā - Valts Frederiks Lapsiņš no Babītes vidusskolas
3.vietā - Anna Vītiņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas

10.klasē
1.vietā - Rūdolfs Golubovs no Ziemeļvalstu ģimnāzijas (labākais arī visu klašu kopvērtējumā)
2.vietā - Oto Jānis Kregzde no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas
3.vietā - Mārtiņš Zanders no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas

11.klasē
1.vietā - Rodijs Ronis no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas
2.vietā - Pēteris Štāls no Valmieras Valsts ģimnāzijas
3.vietā - Emīls Ralfs Zagorskis no Valmieras Valsts ģimnāzijas

12.klasē
1.vietā - Rihards Borskis no Jēkabpils 3.vidusskolas
2.vietā - Ansis Bernards no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas
3.vietā - Gintars Krūmiņš no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas

Un viņu diži smieklīgākās atbildes:
 • Globālās sasilšanas ietekmē izkusīs... (šeit dalībnieks laikam nekādi nevarēja atcerētes anglisko "aisbergi", tāpēc ierakstīja citu viņam zināmu anglicismu) ...geimeri (pārlabots), nē geizeri!
 • Jūras līmenim ceļoties par 60 cm, enkura ķēde tad jau sanāks par īsu, un nevarēs nolaist to enkuru līdz dibenam.
 • Ceļoties jūrai, applūdīs SIA "Latvijas Valsts Meži" un izjauks visu ekosistēmu.
 • Jūras līmeņa celšanās radīs nopietnas problēmas tādā gadījumā, ja zeme atradīsies zemāk par jūras līmeni (loģiski!).
 • Globālās sasilšanas ietekme jūra ieies sauszemē, un zivis dosies tai līdzi. Ja dzirdi, ka kāds klauvē - atver, jo tā būs jūra.
 • Globālās sasilšanas rezultātā palielinās ūdens daudzums, un Baltijas jūrā var iepeldēt lielākas zivis, kuras var apēst visas mūsu mazākās zivis.
 • Globālā sasilšana Rīgas līča roņiem ir nelabvēlīga, jo applūdinās Roņu salu, tāpēc roņiem vairs nebūs, kur patverties.
 • Roņiem, patiesībā, "besī" sāļais ūdens, jo sālsūdenī tiem pasliktinās piena kvalitāte.
 • Roņiem piens vislabāk garšo tieši virs ledus (atdzesēts).
 • Rīgas līcī pārāk sāļš ūdens kairinātu roņu ādu.
 • Ceļoties jūrai, nogrims pilsētas, roņi iepeldēs ēkās un savainos sevi, bet tur tāpat nebūs vieglāk atrast ēdienu.
 • Nevis agrārā reforma piešķīra latgaļiem vairāk zemi, bet galu galā Dieviņš - jo Latgalē dievbijīgāki cilvēki, kas vairāk gribēja strādāt, nevis tikai runāt kā vidzemnieki.
 • Latgalē 20.-30.gados izzuda 4,5 tūkstoši sādžu, jo pietrūka ēdiena.
 • Ebrejus 17.gadsimtā uzskatīja par burvjiem, jo viņi neslimoja ar mēri, tāpēc viņus drošības labad dedzināja.
 • Ebrejiem riebās karot, tāpēc no kara viņi aizlaidās uz Latgali, kur tiem bija laba dzīve.
 • Tektoniskā plāksne
 • Nevarot izšķirties par debespusēm, kāds dalībnieks atbildējis: Ziemeļdienvidvidus virziens.
 • Ar kādu pakalpojumu Daugavpilī unikāls restorāns "Artilērijas pagrabi"? Pareizā atbilde: ar kultūras pasākumiem latviešu valodā (šajā multietniskajā pilsētā), bet viens dalībnieks zinājis vēl pareizāk - tur apdullina nevis ar šmakovku, bet ar kārtīgu belzienu pa pieri.
 • Kādu augsnes sastāvdaļu "saražo" šis 2017.gada posmtārps (slieka)? Pareizā atbilde: humusu, tomēr dalībnieki domāja citādi: humosu, kumosu, kuskusu, kultūrslāni, pat kūdru.
Visus jautājumus, atbildes un bildes varat skatīt un lejuplādēt šeit.

Salu ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāji un viņu smieklīgākās atbildes

Publicēja 2017. gada 20. febr. 09:55Reinis Bērziņš   [ atjaunināja Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola 2017. gada 21. febr. 09:50 ]


Kuriozi
11.februārī Liepājas pludmalē manītais attēlā redzamais indivīds pēc aculiecinieku nostāstiem ap plkst.15:00 atstājis Liepājas 5.vidusskolas telpas un devies nezināmā (iespējams, Dienvidpola virzienā). Pēc izslēgšanas metodes viņš nekādā gadījumā nevarētu būt kāds no daudz priecīgākā noskaņojumā redzētajiem Kurzemes JĢS rīkotās Salu ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētājiem:

Pamatskolu grupā
1.vieta - Kirils Podgaļskis no Liepājas 7.vidusskolas
2.vieta - Ralfs Jurjāns no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas
3.vieta - Dāvis Elleris no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas

10.klasē
1.vieta - Pols Bernots no Liepājas Mūzikas un mākslas vidusskolas
2.vieta - Elza Indra Enkūzena no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas
3.vieta - Nikola Zinovenko no Liepājas 12.vidusskolas

11.klasē
1.vieta - Selīna Krista Done no Grobiņas ģimnāzijas
2.vieta - Alīna Kuprijašova no Liepājas 7.vidusskolas
3.vieta - Konstantins Karvasinskis no Liepājas 7.vidusskolas

12.klasē:
1.vieta - Elgars Veigelts no Aizputes vidusskolas (arī vislabākais visu klašu kopvērtējumā)
2.vieta - Arta Gribēna no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas (2.labākā visu klašu kopvērtējumā)
3.vieta - Sergejs Jesonenko no Liepājas 12.vidusskolas


Lai arī mūsu lasītājus nepiemeklētu tikpat bēdīgs noskaņojums, piedāvājam to uzlabot, izlasot skolēnu (nesauksim vārdā) smieklīgākās atbildes:
 • Divas baznīcas Roņu salā uzcēla latvieši, jo Roņu sala senāk piederēja latviešiem. Bet igauņi netic Dievam.
 • Otro baznīcu Roņu salā uzcēla, jo nebija, kur likt kokmateriālus.
 • Islandē, Sv.Helēnas  un Azoru salās nav saglabājušies seni ieži - jo tieši šīs salas apskalo ūdeņi. (Tātad pārējās salas ūdeņi nemaz neapskalo?!)
 • Islandē neatrada senus iežus, jo ģeoloģijas studentiem vienkārši bija slinkums aizrakties līdz senākiem iežiem.
 • Katrā Galapagu salā žubītēm ir atšķirīgs knābis, jo Darvins ar tām eksperimentēja.
 • Galapagu žubītēm ir citādas formas knābji, jo viņu vecvectēviem kāds ielauza knābi.
 • Rāpuļu olas uz Galapagu salām aiz pārpratuma atnesa putni, bet zīdītājiem olu vispār nav.
 • Bali tīģeri ir tik mazi augumā, jo ir ļoti niķīgi ēdāji, tāpēc neizauga lieli.
 • Uz Krētas salas dzīvoja mazāki ziloņi, jo izmēram nav nozīmes!
 • Krētas ziloņi saruka augumā, jo viņiem apnika visu laiku ēst vienu un to pašu zāli.
 • Par gigantiskajiem putniem un rāpuļiem salās, kurās nav plēsēju - putni un rāpuļi tur var mierīgi dzīvot, domājot tikai par savu izaugsmi.
 • Floresas salā nav lielo plēsīgo zīdītāju, jo viņi pienu principā nedzer.
 • Floresas salas stārķi izauga tik milzīgi, jo, ja jums mājās nekā nav, tad var ēst čūskas un ķirzakas.
Ar pašiem jautājumiem un, žūrijasprāt, pareizajām atbildēm atbildēm var iepazīties šeit, savukārt attēlu prezentāciju var apskatīt šeit.

Nepalaid gar degunu sava reģiona zinātnisko konferenci!

Publicēja 2017. gada 9. febr. 05:54Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 9. febr. 05:56 ]


JĢS zinātnisko darbu konference 2016.gadā
Visiem, kas piedalījās JĢS zinātniskajā konferencē, būtu vērts savu darbu uzlabot un iesniegt arī savā reģionā:

Pieteikšanās reģionu zinātniskajām konferencēm:

Reģionu zinātnisko konferenču norise:
 • Kurzemē - 10.martā Liepājas Universitātē: nolikums
 • Latgalē - 17.martā Daugavpils Universitātē: nolikums
 • Vidzemē - 17.martā Vidzemes Augstskolā un Pārgaujas ģimnāzijā: nolikums
 • Zemgalē - 22.martā Lauksaimniecības Universitātē un ZRKAC: nolikums
 • Rīgā - 22.-24.martā Latvijas Universitātē: nolikums
Interesējieties pie saviem skolotājiem. Kazi, varbūt savā reģionā visiem konkurentiem izgriezīsiet pogas un tiksiet izvirzīti uz valsts līmeņa konferenci 21.-23.aprīlī.

Komentāri

Latvijas Universitāte aicina izvirzīt skolotājus „Ekselences balvai”

Publicēja 2017. gada 12. janv. 02:04Uldis Klepers

Gandrīz ikviens zina izcilu pedagogu, ar kuru var lepoties un kura mācību stundas tiek apmeklētas ar aizrautības pilnām acīm un prieku. Latvijas Universitāte (LU) aicina izvirzīt progresīvus un lieliskus bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājus „Ekselences balvai”, līdz 16. janvārim aizpildot īsu elektronisko pieteikumu: ej.uz/ekselencesbalvaVI. Laureāti saņems LU mecenātu sarūpētu naudas balvu 1400 eiro apjomā.Pētījuma pieteikšana (turpinās) un galaversijas iesniegšana (līdz 19.I.2017)

Publicēja 2016. gada 8. dec. 12:50Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2017. gada 20. janv. 01:22 ]


Tiem, kas plāno piedalīties 21.01.2017 JĢS Zinātnisko darbu konferencē, lūdzam aizpildīt šo anketu, lai priekšlaicīgi iepazīstinātu žūriju ar sava pētījuma tēmu un īsu satura izklāstu, lai žūrijas locekļi varētu jums dot padomus pētīšanas procesa uzlabošanā. Aizpildiet anketu arī tad, ja vēl neesat pārliecināti, vai konferencē piedalīsieties un vai pētīsiet tieši norādīto tēmu - laika pārdomāt vēl pietiks. Tie, kas pieteiksies līdz Vecgada vakaram (līdz 31.decembra plkst.23:59), par to saņemsiet Jaungada dāvaniņu: +1 bonus punktu papildus 19 parastajiem darba vērtēšanas punktiem. Taču turpināt pieteikšanos varēsiet arī jaunajā gadā (diemžēl bez šī +1 bonus punkta, ko jums nāksies kompensēt, piemēram, ar pārliecinošu uzstāšanos).

Darba galaversija būs jāiesniedz elektroniskā formātā līdz 19.janvāra plkst.23:59 (nosūtot uz pasts
jgs.lv), bet paķeriet līdzi arī papīra versiju uz konferences dienu, lai žūrija varētu to pārlasīt. Pati JĢS zinātnisko darbu konference un pētījumu aizstāvēšana notiks 21.janvārī plkst.11:00 (piereģistrēšanās 20-30 minūtes pirms sākuma).

Zinātnisko darbu konference ir gada lielākā iespēja izrauties priekšā saviem sāncenšiem gan sezonas kopvērtējumā, gan akadēmiskajā karjerā ceļā uz Nobela prēmiju.

Pētījuma tēmas un ievada pieteikšanas veidlapa


Pieteikto pētījumu saraksts ‎‎‎‎‎‎‎(lai ieraudzītu sevi, pēc 5 minūtēm nospied F5/Refresh pārlūkā)‎‎

*Lai apskatītu sāncenšu pilnu satura izklāsta tekstu - iezīmējiet kopā ar blakus šūnām, nokopējiet un iemetiet kādā teksta programmā (piemēram: Notepad)!
Pieteikušos dalībnieku saraksta lejuplāde (tikai administratoriem)

Jauno ģeogrāfu skolas zinātniskā konference 2008.gadā

1-10 of 152