Paziņojumi


10 veidi kā izveidot komandu... Veikalu plauktos jau nonākusi jaunā brošūra par komandu veidošanu...

Publicēja Anna Sakne   [ atjaunināja Uldis Klepers ]

 Taču ja kādam nav vēl laimējies to iegādāties.. nelielam ieskatam varam padalīties ar dažām iekļautajām idejām..


"Jūs esiet viens... Taču vēlieties ņemt dalību fantastiskajos KJĢS komandu mačos... Jums nav jāsēž mājās un skumīgi jānoskatās uz komandu rezultātiem un to attīstības gaitai onlainā... 
..Jūs drīkstat ar saviem vai skolas līdzekļiem uzpirkt skolas gudrākos prātus (no skolēnu vidus), lai motivētu viņus ņemt dalību aizraujošā intelektuālā sacensībā jūsu komandā...

..Jūs drīkstiet iebiedēt gudrākos prātus ar zemiskas šantāžas palīdzību... (es zinu ko Tu izdarīji pagājušā kontroldarbā utml.). Jo kā saka - karā visi līdzekļi labi!.. "

"Ja jūs jau esiet nonākuši līdz savas komandas izveidei.. Un vēlieties atstāt neaizmirstamu iespaidu uz pārējiem dalībniekiem un žūriju... Jūs drīkstiet savu komandu ietērpt, piemēram, neuzvaramu supervaroņu tērpos. Vai pārģērbties atbilstoši komandas nosaukumam, piemēram, komanda saucas "Sēnes atpūtā". Pārģērbieties par glītām apšu bekām, baravikām, mušmirēm, zemes taukiem vai saulsardzenēm, kas bruņojušās ar saulessargiem, atpūtas krēsliem, pludmales dvieļiem, Dzintara pretiedeguma krēmiem un piknik groziem.. 

Taču, ja jūsu komandai pietrūkst resursu visas komandas ietērpšanai - izceliet savu komandas nosaukumu kā talismanu.. - Piemēram, komandas nosaukums - "Vienradža sapnis vasaras naktī" , jūs izcērtiet no divu kubikmetra putaplasta elegantu vienradzi, piemontējiet priekšā krāsaino konču Skittles bļodu, un aizmugurē krāšņu, jo krāšņu varavīksni... Un novietojiet to uz sava galda sacensību laikā.

Veiksmi visiem gan komandu veidošanā, gan sacensībās!!!

Pieteikšanās Kurzemes VIII skolu komandu olimpiādei 26.01.2019

Publicēja 2019. gada 19. janv. 06:27Reinis Bērziņš   [ atjaunināja Uldis Klepers ]

2019. gada 26.janvārī Liepājas 5.vidusskolā plkst.11:00 (reģistrācija no plkst.10:00) jau 8.gadu pēc kārtas notiks Kurzemes skolu komandu olimpiāde, kurai pieteikties varat šīs lapas apakšā (iepriekš izlasot šausmīgi garlaicīgo nolikumu):

Kurzemes skolu komandu olimpiādes nolikums:

1. Komandā ir 4 skolēni no vienas skolas. Šogad vairs netiek prasīts vismaz 1 pamatskolēns. Toties, ja visi ir pamatskolēni, var izcīnīt jaunības specbalvu.
2. Katru skolu var pārstāvēt neierobežots komandu skaits.
3. Internetā ieteicams pieteikt gan pilnu, gan nepilnu komandu, gan individuālus dalībniekus, trūkstošos dalībniekus pievienojot līdz pat 24 stundām pirms komandu olimpiādes sākuma (t.i. līdz attiecīgās piektdienas plkst.11:00), bet drīkst ierasties arī internetā nepieteikušies. Pēc tam žūrija nepilnajām komandām trūkstošos dalībniekus pievienos pati un no individuālajiem dalībniekiem izveidos jaunas komandas (t.sk. jauktās skolu komandas un nepilnās komandas).
4. Katra komanda no sava vidus ieceļ kapteini, kas kalpo kā komandas oficiālais pārstāvis reģistrējoties/atzīmējoties un sarunās ar žūriju. Uz visām uzdevumu lapiņām jāuzraksta kapteiņa numurs (tas pats dalībnieka numurs, kādu tas lietojis iepriekšējās Jauno ģeogrāfu skolas kārtās). Uz vietas izlozētajām komandām kapteinis tiek izlozēts.
5. Katra komanda izvēlas nosaukumu (līdz 30 rakstu zīmēm). Žūrija patur tiesības mainīt nosaukumu, ja tas kādu iemeslu dēļ liekas tai nepieņemams.
6. Dalības maksa no katra dalībnieka bez pilnas, internetā reģistrētas komandas - 1.50€. Pilnām, internetā reģistrētām komandām - 5€ par visu komandu.
7. Skolu komandu olimpiāde sastāv no vairākiem uzdevumiem, kuru risināšanas laikā vienas komandas dalībnieki drīkst sačukstēties, kas turpretim aizliegts dažādu komandu dalībniekiem. Jautājumi uzrakstīti uz izdalītām lapām, demonstrēti uz mediju projektora vai nodiktēti. Komandai jāraksta savs nosaukums uz dalībnieku lapām, jāseko līdzi instrukcijām par uzdevumu saņemšanu, izpildi un nodošanu.
8. Sezonas punkti tiek rēķināti tieši tāpat kā parastajā kārtā (proti, katrs uzvarētājkomandas dalībnieks saņem 100 sezonas punktus, un viņu skola 4x100 sezonas punktus, bet, ja šajā komandā ir tikai 3 šīs skolas pārstāvju, tad attiecīgi skola saņem 3x100 sezonas punktus).

Komandu pieteikšanās tabula (spiediet šeit, lai atvērtu tiešsaistes tabulu, kurā jāieraksta TIKAI komandas dalībnieku numuri, komandas nosaukums un, ja komanda nav pilnībā nokomplektēta, tad komentāru stabiņā arī norādījumus, kādu komandas dalībnieku vēlaties savervēt u.tml., bet, ja vairāki lietotāji skata šo tabulu vienlaicīgi, viņi var arī "čatot", spiežot uz "1 cits skatītājs" tabulas augšējā labajā stūrī). Jaunie dalībnieki, kam vēl nav numura, lapas apakšā nospiedīs lapu (sheet) "Skolēni" un ierakstīs savu vārdu attiecīgās klašu grupas tukšajās ailītēs, un tad savu jauniegūto numuru izmantos tālāk lapā (sheet) "Komandas". Ja pašiem nesanāk, sūtiet savas komandas datus uz e-pastu žēlsirdīgajai māsai pastsjgs.lv, kas jūs piereģistrēs.

Pieteikšanās Kurzemes VI skolu komandu olimpiādei 26.01.2019 Liepājā


Komentāri

Pētījuma pieteikšana līdz 7.janvārim un iesniegšana līdz 17.janvārim

Publicēja 2018. gada 18. dec. 04:19Anna Sakne   [ atjaunināts 2018. gada 19. dec. 22:35 ]

Tiem, kas plāno piedalīties 19.01.2018 JĢS Zinātnisko darbu konferencē, lūdzam 
aizpildīt šo anketu, lai priekšlaicīgi iepazīstinātu žūriju ar sava pētījuma tēmu un īsu satura izklāstu, lai žūrijas locekļi varētu jums dot padomus pētīšanas procesa uzlabošanā. Aizpildiet anketu arī tad, ja vēl neesat pārliecināti, vai konferencē piedalīsieties un vai pētīsiet tieši norādīto tēmu - laika pārdomāt vēl pietiks (ja ir būtiskas izmaiņas - tad sūtiet grozījumus uz pastsjgs.lv).

Tie, kas pieteiksies līdz 7.janvāra plkst.23:59 (turklāt 17.janvārī nenokavēs galaversijas iesniegšanas termiņu), par to saņems Pareizticīgo Ziemassvētku dāvaniņu: +1 bonus punktu papildus 19 parastajiem darba vērtēšanas punktiem.

Darba galaversija būs jāiesniedz elektroniskā formātā līdz 17.janvāra plkst.23:59 (nosūtot uz pastsjgs.lv), bet paķeriet līdzi arī papīra versiju uz konferences dienu, lai žūrija varētu to pārlasīt. Pati JĢS zinātnisko darbu konference un pētījumu aizstāvēšana notiks 19.janvārī plkst.11:00 (piereģistrēšanās 20-30 minūtes pirms sākuma).

Zinātnisko darbu konference ir gada lielākā iespēja izrauties priekšā saviem sāncenšiem gan sezonas kopvērtējumā, gan akadēmiskajā karjerā ceļā uz Nobela prēmiju.

Pētījuma tēmas un ievada pieteikšana 2019


Pētījuma tēmas un ievada pieteikšana 2019 ‎(atbildes)‎


*Lai apskatītu sāncenšu pilnu satura izklāsta tekstu - iezīmējiet kopā ar blakus šūnām, nokopējiet un iemetiet kādā teksta programmā (piemēram: Notepad)!
Pieteikušos dalībnieku saraksta lejuplāde (tikai administratoriem)

Jauno ģeogrāfu skolas zinātniskā konference 2008.gadā

PIESAKIES! Priekšsacīkstes un 43. sezonas sākums jau gaida pie sētas!

Publicēja 2018. gada 27. sept. 11:16Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināja Reinis Bērziņš 2018. gada 5. okt. 14:40 ]


2018. gada semestra pirmo pusi, kā jau ierasts, iesāksim ar sezonu iesildošajām Priekšsacīkstēm, dalībniekus gaidot ar, iespējams, nedaudz vieglākiem, jau kaut kur bijušiem, kā arī pilnīgi svaigiem uzdevumiem. Ar lielāko prieku gaidīsim arī bērnus un jauniešus bez iepriekšējas JĢS pieredzes.
Ņemot vērā, ka kopš pārvākšanās uz Torņakalnu un lielākām telpām, JĢS dalībnieku skaits ar katru sezonu tikai audzis, lai aptuveni apzinātu gaidāmo dalībnieku skaitu, tiek BRĪVPRĀTĪGI PIESPIEDU KĀRTĀ IZSLUDINĀTA PIETEIKŠANĀS!!!, kas jāveic ar anketu, kas redzama zemāk. Vietu trūkuma gadījumā, priekšroka tiks dota tiem, kas laikus to izdarījuši internetā.

~150 labāko rezultātu sasniedzēji Priekšsacīkstēs iegūs tiesības piedalīties Latvijas 43.atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 10.novembrī. Līdzās viņiem tiesības piedalīties atklātajā olimpiādē jau automātiski (bez obligātas dalības Priekšsacīkstēs) iegūst arī 10 labākie pērnās JĢS sezonas kopvērtējuma rezultātu īpašniekiem savā klašu grupā, kā arī reģionālo JĢS (Vidzemes, Kurzemes un Latgales) 10 labākie (bez šķirošanas pa klašu grupām) šīs sezonas pirmajās nodarbībās.

ĻOTI vēlams kā pieteikties (internetā), tā ierasties un reģistrēties laicīgi, lai nekavētu nodarbības sākumu!


Kas vajadzīgs?
  • Ieroči (rakstāmrīki (pietiks ar pildspalvu))
  • Reģistrācijas piederumi 1,5 EUR formātā (dalības maksa)
  • Zinātkāra, klausīties, darboties gatava galva
Jautājumus droši raksti uz pasts@jgs.lv vai arī meklē žūriju lapas kontaktos augstāk (vai kaut kur facebook tumšajos nostūros). 
Tiekamies 6. oktobrī!


Jau pieteikto skolēnu saraksts. Ja vēl neredzi sevi, nospied pārlūka F5/Refresh!

Pieteikšanās JĢS Brīvdabai Igaunijas virzienā 2018.gada 12.-13.maijā

Publicēja 2018. gada 7. maijs 07:26Anna Sakne   [ atjaunināts 2018. gada 11. maijs 02:00 ]

!!! Visi dalībnieki ir kvalificējušies JĢS Brīvdabas braucienam, ierašanās atpakaļ Rīgā tiek plānota 13.05.2018. ap pl. 16:30!!!

Par šī gada JĢS Brīvdabas vieta izvēlēta kaut kur Igaunijā. Lai varētu piedalīties šai skaistajā braucienā ir nepieciešams iepriekš reģistrēties (zemāk anketā), informējam, ka priekšroks tiek dots skolniekiem ar regulāru apmeklējumu nodarbībās, kā arī ir ierobežojumus no vienas skolas max 10 dalībnieki. Kopējais dalībniekus skaits ir 38.

Tikšanās vieta pie Origo Pasta bedres sestdien 12.maijā plkst. 10:00. Obligāti pirms kāpšanas iekšā tiks pārbaudīts vai ir Pase vai ID karte.

Gulēšana notiks zem klajas debess, tāpēc vajadzētu paredzēt telti (sev, draugiem un citiem meža zvēriem) un guļammaisu, būs ugunskuri, kur pagatavot kādu cūkas kāju un uzvārīt ūdeni. Paredzēt pa dienu kādu uzkodu. 

Jautājumus uzdodiet zemāk komentāru sadaļā vai rakstot uz e-pastu: anna@jgs.lv!

Bet vispirms aizpildiet šo īso dalībnieku pieteikšanās anketiņu:

Pieteikšanās JĢS Brīvdabai Igaunijas virzienā 2018.gada 12.-13.maijā ‎(atbildes)‎

Ģeogrāfijas 35. valsts olimpiāde

Publicēja 2018. gada 11. apr. 01:03Anna Sakne

Valsts ģeogrāfijas olimpiāde notiks 2018.gada 12.-13.aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā, Jelgavas ielā 1.

Uzdevumu izpildei nepieciešams: pildspalva, zīmulis, lineāls(līdz 30 cm), kalkulators (neder mobilais telefons), krāsu zīmuļi, cirkulis, kompass, cietā pamatne (dēlītis) - lauku
darbiem.

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem olimpiādes dalībnieks pirms olimpiādes uzrāda olimpiādes vadītājam personu apliecinošu dokumentu.

Ar dienas kārtību var iepazīties šeit.

Pieteikšanās Latvijas VII skolu komandu olimpiādei 10.03.2018

Publicēja 2018. gada 4. marts 07:32Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināja Reinis Bērziņš 2018. gada 8. marts 12:02 ]


Paziņojums: Uz 10.marta "Komandu mačiem" paņemiet līdzi arī krāsu zīmuļus (vismaz 6 krāsas),VISMAZ 1 lineālu un 1 kalkulatoru (labāk vairākus kalkulatorus) vai viedtālruni ar kalkulatoru uz komandu! Nē, izmēram nav nozīmes, jo mēs nerīkosim sacensības, kuram visgarākais lineāls - pietiks kaut vai ar 10 centimetriem. Tikai pamēģiniet nepaņemt.... PASTĀV IESPĒJA, KA PĒC SESTDIENAS IENĪDĪSI MATEMĀTIKU, SEVIŠĶI ARITMĒTIKU, JO 
BŪS JĀRĒĶINA DAUDZ!!!


2018. gada 10.martā LU Dabaszinātņu fakultātē plkst.11:00 (reģistrācija no plkst.10:00) notiks JĢS skolu komandu olimpiāde, kurai pieteikties varat šīs lapas apakšā (iepriekš izlasot šausmīgi garlaicīgo nolikumu):

Skolu komandu olimpiādes nolikums:

1. Komandā ir 4 skolēni no vienas skolas, no kuriem vismaz 1 ir pamatskolnieks. Ja attiecīgajā skolā pamatskola neietilpst (piemēram, tehnikumā), tad pamatskolnieku var aizstāt ar 10.klases skolnieku. Ja pamatskolnieku nekādi neizdodas atrast, žūrija var atļaut startēt nepilnā sastāvā (piemēram, trijatā).
2. Katru skolu var pārstāvēt neierobežots komandu skaits.
3. Internetā ieteicams pieteikt gan pilnu, gan nepilnu komandu, gan individuālus dalībniekus, trūkstošos dalībniekus pievienojot līdz pat 20 stundām pirms komandu olimpiādes sākuma (t.i. līdz attiecīgās piektdienas plkst.15:00), bet drīkst ierasties arī internetā nepieteikušies. Pēc tam žūrija nepilnajām komandām trūkstošos dalībniekus pievienos pati un no individuālajiem dalībniekiem izveidos jaunas komandas (t.sk. jauktās skolu komandas un nepilnās komandas).
4. Katra komanda no sava vidus ieceļ kapteini, kas kalpo kā komandas oficiālais pārstāvis reģistrējoties/atzīmējoties un sarunās ar žūriju. Uz visām uzdevumu lapiņām jāuzraksta kapteiņa numurs (tas pats dalībnieka numurs, kādu tas lietojis iepriekšējās Jauno ģeogrāfu skolas kārtās). Uz vietas izlozētajām komandām kapteinis tiek izlozēts.
5. Katra komanda izvēlas nosaukumu (līdz 30 rakstu zīmēm). Žūrija patur tiesības mainīt nosaukumu, ja tas kādu iemeslu dēļ liekas tai nepieņemams.
6. Dalības maksu samaksā kapteinis par visu komandu: 5€ par pilnu un šeit tiešsaistes tabulā reģistrētu komandu, savukārt visādu pārējo (nepilno, iepriekš nereģistrēto vai tādu, kurām jāveic izmaiņas sastāvā) kapteinis aizpildīs īpašu komandas pieteikšanas/grozīšanas veidlapu un iesniegs reģistrācijā klātienē, samaksājot par katru dalībnieku pilnu dalības maksu - 1.50€.
7. Skolu komandu olimpiāde sastāv no vairākiem uzdevumiem, kuru risināšanas laikā vienas komandas dalībnieki drīkst sačukstēties, kas turpretim aizliegts dažādu komandu dalībniekiem. Jautājumi uzrakstīti uz izdalītām lapām, demonstrēti uz mediju projektora vai nodiktēti. Komandai jāraksta savs nosaukums uz dalībnieku lapām, jāseko līdzi instrukcijām par uzdevumu saņemšanu, izpildi un nodošanu.
8. Sezonas punkti tiek rēķināti tieši tāpat kā parastajā kārtā (proti, katrs uzvarētājkomandas dalībnieks saņem 100 sezonas punktus, un viņu skola 4x100 sezonas punktus, bet, ja šajā komandā ir tikai 3 šīs skolas pārstāvju, tad attiecīgi skola saņem 3x100 sezonas punktus).

Komandu pieteikšanās tabula (spiediet šeit, lai atvērtu tiešsaistes tabulu, kurā līdz 9.marta plkst.15:00 jāieraksta TIKAI komandas dalībnieku numuri, komandas nosaukums un, ja komanda nav pilnībā nokomplektēta, tad komentāru stabiņā arī norādījumus, kādu komandas dalībnieku vēlaties savervēt u.tml., bet, ja vairāki lietotāji skata šo tabulu vienlaicīgi, viņi var arī "čatot", spiežot uz "1 cits skatītājs" tabulas augšējā labajā stūrī). Jaunie dalībnieki, kam vēl nav numura, lapas apakšā nospiedīs lapu (sheet) "Skolēni" un ierakstīs savu vārdu attiecīgās klašu grupas tukšajās ailītēs, un tad savu jauniegūto numuru izmantos tālāk lapā (sheet) "Komandas". Ja pašiem nesanāk, sūtiet savas komandas datus uz e-pastu bargajai žūrijai pastsjgs.lv, kas jūs piereģistrēs.

Pieteikšanās Latvijas VII skolu komandu olimpiādei 10.03.2018 Rīgā

Reģistrācija KJĢS Komandu mačiem 13.01.2018.

Publicēja 2018. gada 9. janv. 13:21Anna Sakne   [ atjaunināts 2018. gada 9. janv. 13:32 ]

Lai iepriekš apzinātu plānoto komandu skaitu, lūdzam, skolniekiem piereģistrēt savas komandas laicīgāk, norādot komandas nosaukumu, kapteini un ja zināms līdz 3 dalībniekiem. 
Atgādinām, ka pilna komanda sastāv no 4 dalībniekiem, kur vismaz viens ir pamatskolnieks. 
Pētījuma pieteikšana līdz 8.janvārim un iesniegšana līdz 18.janvārim

Publicēja 2018. gada 2. janv. 08:22Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2018. gada 2. janv. 08:43 ]


Tiem, kas plāno piedalīties 20.01.2018 JĢS Zinātnisko darbu konferencē, lūdzam aizpildīt šo anketu, lai priekšlaicīgi iepazīstinātu žūriju ar sava pētījuma tēmu un īsu satura izklāstu, lai žūrijas locekļi varētu jums dot padomus pētīšanas procesa uzlabošanā. Aizpildiet anketu arī tad, ja vēl neesat pārliecināti, vai konferencē piedalīsieties un vai pētīsiet tieši norādīto tēmu - laika pārdomāt vēl pietiks (ja ir būtiskas izmaiņas - tad sūtiet grozījumus uz pastsjgs.lv)

Tie, kas pieteiksies līdz 8.janvāra plkst.23:59 (turklāt 18.janvārī nenokavēs galaversijas iesniegšanas termiņu), par to saņems Pareizticīgo Ziemassvētku dāvaniņu: +1 bonus punktu papildus 19 parastajiem darba vērtēšanas punktiem.

Darba galaversija būs jāiesniedz elektroniskā formātā līdz 18.janvāra plkst.23:59 (nosūtot uz pasts
jgs.lv), bet paķeriet līdzi arī papīra versiju uz konferences dienu, lai žūrija varētu to pārlasīt. Pati JĢS zinātnisko darbu konference un pētījumu aizstāvēšana notiks 20.janvārī plkst.11:00 (piereģistrēšanās 20-30 minūtes pirms sākuma).

Zinātnisko darbu konference ir gada lielākā iespēja izrauties priekšā saviem sāncenšiem gan sezonas kopvērtējumā, gan akadēmiskajā karjerā ceļā uz Nobela prēmiju.

Pētījuma tēmas un ievada pieteikšanas veidlapa


Pieteikto pētījumu saraksts ‎‎‎‎‎‎‎(lai ieraudzītu sevi, pēc 5 minūtēm nospied F5/Refresh pārlūkā)‎‎

*Lai apskatītu sāncenšu pilnu satura izklāsta tekstu - iezīmējiet kopā ar blakus šūnām, nokopējiet un iemetiet kādā teksta programmā (piemēram: Notepad)!
Pieteikušos dalībnieku saraksta lejuplāde (tikai administratoriem)

Jauno ģeogrāfu skolas zinātniskā konference 2008.gadā

Priekšsacīkstes un Atklātajai olimpiādei nolemtie

Publicēja 2017. gada 8. okt. 13:44Morics Murnieks   [ atjaunināts 2017. gada 9. okt. 03:36 ]

Tie kas ātrāk nāk, ātrāk ieņem labākās vietas.Svaigākās Vojaku memes no Kazahstānas.Štukotāji, rakstītāji un cerētāji... Vai tad var būt tik grūti?

Reinholds Raivo Tannenbergs - apņēmības pilns cīņai Atklātajā olimpiādē.

Sveiki jaunie ģeogrāfi, interesenti, skolotāji un citas pietuvinātās personas! 2017. gada 7. oktobrī veiksmīgi iesākām JĢS 42. sezonu, sasniedzot jaunu dalībnieku rekordu – 364!!!  Sestdienā aptuveni 10 cilvēku lielā žūrijas brigāde izlaboja vairāk nekā 2100 uzdevumu lapu ar teju 55 000 pareizām un nepareizām atbildēm. Sagaidījām daudz jaunu seju, ne tikai no Rīgas un Pierīgas, bet arī tālākām Vidzemes un Kurzemes skolām, sasniedzot 30 skolu atzīmi, kas protams priecē. Cerēsim, ka turpmākajās nodarbībās skolu skaits tikai pieaugs.

Papildus senākiem Dienvidu puslodes un kalnu uzdevumiem, šogad priekšsacīkstēs nedaudz pieķērāmies Latvijas pilsētām, jauniešu starpā populārajām interneta memē’m un pat izgājām cauri nelielai Āzijas olimpiādei. Kopumā bija iespējams iegūt 151 punktu, taču dažiem cīņa bijusi tik karsta, ka žūrija piefiksējusi 89 pārkāpumus, kas, protams, rezultējušies -178 punktos. Žūrija secina, ka pie špikošanas novēršanas visvairāk jāpiestrādā zemgaliešiem, taču varbūt viņu sektoru Mārcis vienkārši apmeklējis un vaktējis visbiežāk?

Niks Stafeckis - 2. vieta 11. klašu grupā.Rūdis uzdevumu augstumos.


Pamatskolu grupā, kur savus spēku mērīja ne tikai 9. klašu, bet arī 8., 7., un 6. klašu skolēni (kam šī nebūt nav pirmā nodarbība) ceļazīmi uz Atklāto olimpiādi izcīnija veseli 83 dalībnieki!

Jaunākie pamatskolas biedri šogad devītklasniekiem “nocēluši” visus diplomus. 3.vietu ieguva Letīcija Gūte no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas (R2Vģ), bet par soli priekšā viņai - Mārtiņš Mārcis Prušinskis no Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVģ). Abi no 8. klases. Par prieku žūrijai un dalībnieku jaunākajam galam - 1. vietu ieguva Āzijas speciālists un 6. klases skolnieks Artūrs Supe no Cēsu 1. pamatskolas. Kopvērtējumā Artūrs ieņēma 6. vietu, kas nozīmē, ka izdevās apsteigt ļoti daudzus vidusskolēnus.

Jaunāko vidusskolēnu konkurencē 3. vietas diplomu saņēma Kārlis Grundmanis (R2Vģ). Perfekta mem’ju zināšana šoreiz pjedestāla otro pakāpienu palīdzēja ieņemt Emīlam Krastam no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPģ), taču teju pārliecinoši labākais rezultāts uzdevumā par pasaules kalnu grēdām 10. klašu grupas virsotni ļāva sasniegt Andrim Gailim no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas.

11. klašu grupas cīniņš tik sīvs, ka sezonu iesākam ar divām trešajām vietām - Danils Ņikiforovs (VPģ) un Reinholds Raivo Tannenbergs (Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola). Mazu solīti priekšā saviem kolēģiem ar perfektu Latvijas pilsētu pārzināšanu Salaspils 1. vidusskolas pārstāvis Niks Stafeckis. Taču pedālī grīdā iespieda un aiz līkuma neiespējami noķert bija Ziemeļvalstu ģimnāzijas smagsvaru Rūdolfu Golubovu, kurš teju ar 30 punktu pārsvaru ieguva 1. vietas diplomu.  

Lauris Freimanis uz īstu brīdi ar kaut kāda Naura Freimaņa 2. vietas diplomu.


Starp topošajiem absolventiem sešu raundu cīņā, punkts punktā pēc katra uzdevuma, 3. vietu ieguva Klāss Kauliņš (R2Vģ) aiz diplomu un balvu strīpas par nieka punktu atstājot šī brīža Vidzemes pirmo numuru – Pēteri Štālu (VVģ), kurš vietu Atklātajā olimpiādē sev jau nodrošinājis pirms nedēļas Valmierā. Vai Pēteris pēc mēneša spēs veiksmīgi revanšēties?
Lauris Freimanis (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), pateicoties Āzijas un kalnu zināšanām, paspēja laikus izrauties no ringa, nodarbību noslēdzot 12. klašu 2. vietā. Taču Dienvidu puslodes testā par platu soli priekšā visiem bija Matīss Mirošņikovs no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, iegūstot 1. vietu.

Cīņā par absolūto uzveru līdz pat pēdējam uzdevumam vienīgais sāncensis Matīsam bija Rūdolfs Golubovs, taču Matīsa tests bija pārāks un visos uzdevumos kopumā pieļaujot tikai 26 kļūdas, Matīsam izdevās pacelt arī absolūtā čempiona jostu JĢS 42. sezonas Priekšsacīkstēs.

Priekšsacīkšu čempiona (papīra) josta - Matīsam Mirošņikovam.


Punktu slieksnis tikšanai uz Atklāto olimpiādi šoreiz bija 53 jeb 179. vieta. Daudziem pietrūka tikai pavisam nedaudz, taču kaut kur tā strīpa ir jānovelk. Latvijas Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde šogad 4. novembrī, kad Priekšsacīkstes pārvarējušajiem šoreiz pievienosies arī daži desmiti šobrīd labākie LJĢS, VJĢS un KJĢS censoņi un citi pērnās sezonas čempioni un titāni, kurus šodien pārstāvēja tikai daži.

Priekšsacīkšu punkti kopvērtējuma ieskaitīti netiek, taču rezultāti jau žūrijai ļāvuši noprast izmaiņas skolu kopvērtējumā, kura patieso raksturu visi varēs novērtēt pēc Atklātās olimpiādes.

Visi, kas Priekšsacīkstēs nav tikuši pirmajā simtseptiņdesmitdevītniekā, gaidīsim jūs decembrī, kad jau ziemas noskaņās pētīsim planētas polus. 

1-10 of 165