Ģeogrāfu blogs‎ > ‎

Pastaiga gar Adriāna sienu (autors: Atis Rektiņš)

Publicēja 2011. gada 30. janv. 15:10Reinis Bērziņš   [ atjaunināts 2011. gada 30. janv. 15:43 ]

Visiem, kam ģeogrāfija neaprobežojas tikai ar ģeogrāfijas klases četrām sienām, bet plešas daudz tālāk - pāri kalniem un jūrām, pāri valstu robežām - atklāsim līdz šim jums nezināmu avotu, kur smelties iedvesmu un noderīgus padomus - ceļošanas entuziasta un piedzīvojumu sacensību dalībnieka Ata Rektiņa blogu http://celot.blogspot.com, kurā atradīsiet viņa paša ceļojumu aprakstus, paša notestēto tūrisma inventāru - turklāt to visu nav nemaz tik nereāli paveikt arī jums, lasītāji! Šoreiz piedāvājam pirmo rakstu no viņa bloga:

Anglijas ziemeļus visu iepriekšēju nedēļu bija pārņēmis kaut kas vētrai līdzīgs - spēcīgs vējš, lietus, sniegs, krusa un citi jaukumi. Uz šosejām apgāztas smagās automašīnas un uz sēkļa uzdzīts prāmis. Izskatās gan, ka vietējie pie tā ir jau sen pieraduši.
Tomēr uz sestdienu viss izskatījās pierimis un varēja doties īsā, bet samērā interesantā izgājienā pa sniegu (kurš te, līdzīgi kā šoziem Latvijā, nav visai bieža parādība) gar Adriāna sienu - kādreizējo Romas impērijas robežu. Mūris gan nav saglabājies pilnībā, drīzāk tā druskas, kas gan ir pietiekoši iespaidīgas.

Zemāk ir dažas bildes no gājiena (klikšķināt uz fotogrāfijām, lai tās palielinātu).

Pati Adriāna siena


Romantiskais Crag Lough ezers un neromantiskais traktors


Pretīgs putenis ar sāpīgu krusu kaut kur pa ceļam


Tipiska ainava šajā apkaimē


Viens no n-tajiem mazajiem žodziņiem pa ceļam

JĢS redakcijas piezīme: Starp citu, nokļūšanai vēl parocīgāka ir mazpazīstamā Antonīna siena, kas atrodas tuvāk Glāzgovas lidostai, stiepjoties no Glāzgovas uz Edinburgu (lēti avioreisi uz Glāzgovu atrodami šeit).

Saite uz oriģinālo rakstu. Pārējos autora pārgājienus lasiet viņa blogā http://celot.blogspot.com sadaļā "". Citi autora raksti atrodami arī piedzīvojumu sacensību portālā adventurerace.lv. Taču pēdējā laikā diemžēl jauni raksti netiek publicēti, jo autors pievērsies blogošanai pārtikas produktu jomā, ko lasītājiem līdz 18 gadu vecumam iesakām apmeklēt tikai vecāku un skolotāju uzraudzībā, kas no šīs lietas kaut ko labāk saprot.

Comments