Ģeogrāfu blogs‎ > ‎

Mācību klasei nevajag četras sienas

Publicēja 2018. gada 28. febr. 17:42Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola   [ atjaunināts 2018. gada 28. febr. 17:46 ]
Pateicoties Erasmus+ programmas atbalstam, Ēdoles vietējās sporta biedrības “Teku Taku” aicināti dziļā meža vidū ieradās 26 jauniešu vadītāji no 13 valstīm ar kopīgu mērķi – izrauties no četrām sienām, kurās viņi pavada visu mācību gadu un paraut līdzi arī savus audzināmos jauniešus. Daba piešķir mācībām pavisam citu garšu. Lapu šalkoņa nomāc raizes. Saule pamodina. Bet piedzīvojuma gars mobilizē katru tavu ķermeņa šūnu, lai uzdevumu izpildītu par visiem 100 procentiem un vairāk.

Izrādās, četras sienās esam iemūrējušies daudz dziļāk, nekā iedomājamies – arī mācīšanās process mēdz iesūnot, kļūt pārlieku formāls, mācoties tikai atzīmes  pēc. Tāpēc kā rudenīgs lietiņš mācīšanos atsvaidzināja dažādas neformālās mācīšanās metodes, kur vispirms tiek darīts un pēc tam tikai domāts. Patiesībā: pārdomāts vēlreiz, jo bez domāšanas neiztiekam nevienā solī. Tikai atšķirība tāda, ka “pieredzes izglītība” nenozīmē vispirms 16 gadus mācīties teoriju un tad ar augstskolas diplomu kabatā konstatēt, ka dzīvē viss ir citādāk. “Pieredzes izglītība” šo dzīves īstenību aptausta, nogaršo, sagremo un atgremo vismaz trīsreiz dienā, tad nekas neaizmirsīsies, bet tiks saprasts, kas apēsts.

Bet to tur daudz stāstīt – skaties pats un, ja interesē vairāk, nāc uz mūsu Facebook lapu: https://www.facebook.com/LearningOutdoor!

Kā gāja mūsu treniņnometnēKomentāri

Comments